Мінстр фінансів України Олександр Данилюк, архівне фото
zn.ua

Міністерство фінансів України має намір подати апеляцію на рішення Високого суду Лондона за позовом Росії до України щодо єврооблігацій на 3 млрд дол. 10 червня. Про це повідомив міністр фінансів Олександр Данилюк, передає "Інтерфакс-Україна".

Данилюк уточнив, що цей термін відповідають раніше наміченим, додавши, що він може бути зрушений в межах одного дня.

Нагадаємо, Високий суд Лондона 29 березня схвалив прискорений розгляд позову РФ до України про євробонди на 3 млрд дол. Водночас у рішенні суду відсутнє остаточне рішення по суті спору. Крім того, в ньому наголошується, що деякі визначення, що містяться в ньому, потребують уточнення, є багато важливих питань, з якими суд повинен розібратися.

Новини за темою: Україна має намір оскаржити рішення суду Лондона щодо "боргу Януковича" на початку червня, - Мінфін

Як відомо, Україна отримала від РФ кредит у 3 млрд дол. при президенті Вікторі Януковичі в грудні 2013 р. Київ наполягав на визнанні боргу комерційним з його подальшою реструктуризацією та списанням частини заборгованості. У свою чергу Росія відмовилася від реструктуризації на умовах, прийнятих приватними кредиторами України, і зажадала визнати борг державним.

У грудні 2015 р. Кабінет міністрів України ввів мораторій на виплату 3 млрд дол. за єврооблігаціями. У лютому 2016 р. Росія подала позов проти України в Високий суд Лондона щодо стягнення боргу.