Меркель про "Північний потік — 2": Частина газу буде йти через територію України

Меркель зазначила, що частина газу буде йти через українську територію

Reuters

Німецька сторона взяла до уваги позицію України щодо будівництва газогону "Північний потік — 2" і вважає важливим збереження транзиту через територію України. Про це заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель на спільному брифінгу з Петром Порошенком у Берліні. Трансляцію брифінгу вів телеканал "112 Україна".

"Ми говорили про цю тему, ми взяли до уваги думки президента України з цього питання. Ми говорили з президентом Росії і висловили збентеження України. Але, звичайно, йдеться про те, що частина газу буде йти через українську територію, тобто транзит через територію України залишається важливим. Звичайно, тут треба враховувати політичний компонент цього питання", – наголосила Меркель.

Раніше президент України Петро Порошенко запропонував Німеччині альтернативу "Північному потоку — 2", заявивши, що проект є економічно невиправданим. Він запропонував поставки газу через Україну.

Порошенко назвав РФ "вкрай ненадійним партнером", а також висловив думку, що реалізація проекту призведе до економічної та енергетичної блокади України, що завдасть їй "величезного збитку". На думку українського президента, у газогону немає "економічно виправданої основи". А от транзит газу через Україну, за інформацією Порошенка, буде коштувати набагато дешевше і може бути легко і вигідно модернізований". 

"Північний потік — 2" — проект магістрального газогону з Росії до Німеччини через Балтійське море довжиною понад 1200 км, який є розширенням "Північного потоку". Проект "Північний потік" передбачає будівництво і роботу двох ниток газогону загальною потужністю 55 млрд куб. м газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Його траса проходить паралельно до чинного магістрального газогону.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів