Меблі в оренду: Для чого це IKEA і що можна "позичити" у крамниці?
IKEA попереду планети всієї - найбільший ритейлер надумав здавати в оренду офісні меблі кухні
15:52 11.02.2019
Шведська компанія IKEA, яка в 2019 році з'явиться на ринку України, вирішила випробувати нововведення. Тепер у планах компанії не тільки меблі за доступною ціною, яку можна зібрати вдома за допомогою олівця, а ще й оренда меблів.
Що взагалі хорошого в IKEA, чому всі так чекають її приходу в Україну і як будуть здавати в оренду меблі? Давайте розбиратися.
Що продає IKEA
IKEA – одна з найбільших у світі торгових мереж з продажу меблів і товарів для дому. Через те, що практично всі товари збираються вдома, знижується ціна на транспортування, що, в свою чергу, дає можливість компанії знижувати ціну і меблів.
У IKEA досить широкий асортимент товарів для будинку, в який входять меблі, декор, текстиль, освітлення, господарські товари та багато іншого.
Компанія, по-перше, найбільший ритейлер, який продає продукцію різних світових виробників. По-друге, IKEA має власне виробництво і випускає продукти за власним дизайном.
Основний принцип компанії – функціональні та сучасні меблі за доступною ціною. Розробники продуктів збирають цікаві ідеї по всьому світу і втілюють їх за прийнятними цінами.
Асортимент IKEA найчастіше формується так, щоб в одному магазині можна було і купити меблі, і підібрати всі необхідні аксесуари, і перекусити заодно.
За станом на листопад 2018 року в 52 країнах світу працює 424 магазинів IKEA. У 2018 фінансовому році було продано товарів IKEA на суму 38,8 млрд євро. На компанію припадає приблизно 1% світового споживання деревини для виробництва товарної продукції, що робить її одним з найбільших споживачів деревини в роздрібній торгівлі.
Меблі в оренду
Ми бачили квартири в оренду, машини в оренду, деякі азіатські країни промишляють орендою друзів і других половинок, однак меблі в оренду – це щось новеньке.
У відсутності функціональності таку ідею дорікнути не вийде. Дійсно, змінити обридлий стіл без відчутного збитку по гаманцю раніше було практично нереально, але майбутнє вже настало і відкриває нам нові можливості.
Спочатку тестувати проект будуть в Швейцарії і будуть здаватися в оренду офісні меблі. Через час компанія планує перейти до здачі в оренду кухонних меблів.
У компанії заявили, що після того, як термін оренди скінчиться і меблі знову повернуться в IKEA, їх оновлять і знову виставлять на продаж. Те, що реставрації піддаватися не буде – перероблять.
Оренда кухні також вирішить безліч проблем як зі зносом, так і з набридлим дизайном.
"Коли цю модель запустять і вона запрацює, ми будемо мати набагато більший інтерес не тільки в тому, щоб продавати кухні, але і побачити, що з ними відбувається і як покупець за ними доглядає", - повідомив глава IKEA Торбджорн Люф.
Цим компанія хоче так само підвищити екологічність свого бізнесу.
IKEA в Україні
Переговори про захід IKEA в Україну велися 13 років. Головним каменем спотикання була земля – домовитися про її виділення компанії не вдавалася, хоча IKEA не раз підтверджувала бажання працювати в Україні.
Домовитися вдалося лише в минулому році – восени 2018 президент Порошенко повідомив про вихід шведської компанії на український ринок. Планується, що перший магазин відкриється у вересні 2019 року в київському ТРЦ Ocean Mall.
Магазин буде реалізований у форматі city-store, яким IKEA користується у великих забудованих містах. Відмінна риса таких магазинів – вони менші за розмірами, але знаходяться в центральній частині міста і упор робиться на онлайн покупки.
З політичної та економічної точки зору той факт, що IKEA відкриває свій магазин в Україні є свідченням поліпшення української економіки та інвестиційного клімату. Досвід IKEA і H&M, який відкрився в 2018 в Україні, буде важливим для багатьох інших компаній, які ще не увійшли на ринок України.
З точки зору простих українців привабливими залишаються представлений асортимент товарів, їх якість, клієнтський сервіс і, зрозуміло, ціна.