Майже 100 суден протягом 2,5 місяців: Мінінфраструктури стурбоване збільшенням оглядів в Азовському морі

Мінінфраструктури буде ініціювати перед Міністерством закордонних справ питання щодо звернення до МЗС РФ із протестом щодо дій спецпідрозділів РФ

МінВПО

У Міністерстві інфраструктури стурбовані тим, що спецслужби Росії з кінця квітня значно збільшили кількість оглядів суден, що прямують до портів України через Керченську протоку, незалежно від прапора судна. Про це заявив заступник міністра інфраструктури Юрій Лавренюк, передає прес-служба міністерства.

Зазначається, що огляди суден здійснюють від одного до двох разів, окремі судна оглядають до трьох разів.

За словами Лавренюка, загалом у період з 29 квітня по 9 липня 2018 року Російською Федерацією було затримано для огляду 93 судна.

"Влада Російської Федерації не пояснює причини огляду суден, тим самим створюючи напруження в регіоні та заважаючи мирному судноплавству в північно-східній частині Чорного та Азовського морів. У результаті таких оглядів судна простоюють від декількох годин до декількох днів. Судновласники зазнають неоправданих значних витрат", - зауважив Лавренюк.

Новини за темою: В Азовському морі ФСБ РФ затримала 2 судна, що курсували до Маріуполя і назад

У зв'язку з цим Мінінфраструктури буде ініціювати перед Міністерством закордонних справ України питання щодо звернення встановленими дипломатичними каналами до Міністерства закордонних справ Російської Федерації з протестом щодо дій спеціальних підрозділів РФ, а також питань, пов'язаних з організацією спільного використання Азовського моря та регламентації правил плавання.

Нагадаємо, головний редактор BlackSeaNews Андрій Клименко повідомив, що ФСБ Російської Федерації перехопила в Азовському морі сім торгових суден майже протягом доби

Віце-спікер парламенту Оксана Сироїд поклала відповідальність за це на уряд і президента України.

У Військово-морських силах ЗСУ констатують напружену обстановку в Чорному та Азовському морях

У Державній прикордонній службі України заявили, що Росія не затримувала жодних суден в Азовському морі 8-9 липня, а тільки зупиняла для огляду, що є законним. 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів