Луценко ліквідував Департамент спецрозслідувань, вивівши за штат його керівника Горбатюка

Натомість у структурі ГПУ утворено Управління спеціальних розслідувань

"Фокус"

Генеральний прокурор України Юрій Луценко ліквідував Департамент спеціальних розслідувань, вивівши за штат його начальника Сергія Горбатюка.

Як повідомляє прес-служба Генпрокуратури, 11 липня Луценко підписав наказ про організаційні зміни в структурі та штатному розписі Генеральної прокуратури.

Зокрема наказом генпрокурора ліквідовано 4 самостійні структурні підрозділи Генеральної прокуратури, а саме: Департамент з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки; Департамент спеціальних розслідувань; Управління з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями; та Управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих управління з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями.

Натомість у структурі Генеральної прокуратури України утворено Управління спеціальних розслідувань як самостійний структурний підрозділ з тією ж штатною чисельністю, що й однойменне управління у складі колишнього Департаменту спеціальних розслідувань.

А відділ процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих управління спеціальних розслідувань включено як окремий підрозділ до Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженнях, підслідних Державному бюро розслідувань.

Новини за темою: Горбатюк розповів про процедуру реорганізації Департаменту спецрозслідувань ГПУ

Окрім того, на базі двох самостійних ліквідованих структурних підрозділів утворено 2 нових управління у складі Головного слідчого управління Генеральної прокуратури: Управління з розслідування кримінальних проваджень у сфері економіки та Управління з розслідування злочинів, вчинених злочинними організаціями.

Як повідомляють "Українські новини", Генпрокуратура вивела за штат колишнього начальника департаменту спецрозслідувань Сергія Горбатюка

"Я поза штатом. Тобто я в ГПУ, але посади" начальник департаменту спецрозслідування "більше немає", - повідомив він.

Горбатюк зазначив, що планує оскаржити дії генпрокурора Юрія Луценка з ліквідації департаменту.

У свою чергу прес-секретар Луценка Лариса Сарган розповіла "Українській правді", що ті, хто займав посади в ліквідованих структурах, займуть відповідні посади в новостворених.

Таким чином, за її словами, Горбатюк очолить Управління спеціальних розслідувань.

Як повідомлялося, 22 червня нардеп Мустафа Найєм заявив, що в ГПУ збираються фактично ліквідувати Департамент спецрозслідувань. 

Прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган 23 червня заявила, що департамент спецрозслідувань ГПУ, очолюваний Сергієм Горбатюком, який розслідує справи Майдану, буде трансформовано в слідче управління, а не ліквідовано.

Генпрокурор Юрій Луценко запевняє, що жоден слідчий і жоден прокурор у справах Майдану "не змінюється і не звільняється".

Департамент спецрозслідувань ГПУ Горбатюка веде кілька резонансних справ, зокрема щодо злочинів на Майдані в 2014 році й узурпації влади Віктором Януковичем та його оточенням.

Раніше повідомлялося про загострення конфлікту між генпрокурором Юрієм Луценком і начальником департаменту ГПУ Сергієм Горбатюком. Останній заявляв, що не збирається виконувати "незаконні накази", і навіть заговорив про своє можливе звільнення.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів