КС оприлюднив рішення про визнання конституційним депутатського законопроекту про зняття недоторканності

Закон набуде чинності наступного дня після публікації

Конституційний суд України. Архівне фото Фото з відкритих джерел

Конституційний суд України визнав конституційним внесений народними депутатами законопроект № 6773 про внесення змін в Основний закон у частині скасування депутатської недоторканності. Про це зазначається у прикінцевих положеннях висновку КС у справі про скасування депутатської недоторканності.

"Цей закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, в цілому відповідає вимогам статей 157 і 158 Конституції України. Висновок Конституційного суду України є обов'язковим, остаточним і не підлягає оскарженню", - повідомляє прес-служба.

КС зазначає, що необхідно враховувати стан політичної і правової системи України – "у разі повної відсутності інституту депутатської недоторканності забезпечити безперешкодне та ефективне здійснення народними депутатами України своїх повноважень, функціонування парламенту як такого, а також реалізацію конституційного принципу поділу державної влади".

"Конституційний суд України неодноразово зазначав, що недоторканність народних депутатів України не є особистим привілеєм, індивідуальним правом народного депутата України, а має публічно-правовий характер; вона спрямована на захист народного депутата України від незаконного втручання в його діяльність, на забезпечення безперешкодного та ефективного здійснення ним своїх функцій і належного (нормального) функціонування парламенту", - зазначається у висновку.

Також у КС відзначають, що на наслідки повного скасування депутатської недоторканності звертала увагу Європейська комісія "За демократію через право" (Венеційська комісія), яка підкреслювала, що в політичній системі з вразливою демократією, такою, як в Україні, повне скасування недоторканності може бути небезпечним для функціонування й автономії парламенту.

Відзначимо, що в середу, 6 червня, Конституційний суд України на закритому засіданні прийшов до висновку, що пропозиція скасувати депутатську недоторканність відповідає Конституції. Це рішення суд ухвалив після звернення парламенту про надання висновку щодо відповідності законопроекту № 6773 (про внесення змін до Конституції України в частині скасування депутатської недоторканності) вимогам ст. 157 і ст. 158 Конституції України.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів