КС дав позитивний висновок щодо конституційних змін у частині інтеграції в ЄС і НАТО, - Луценко

Ірина Луценко сподівається, що Рада в четвер ухвалить у першому читанні відповідні зміни до Конституції

Представник президента в парламенті Ірина Луценко Верховная Рада

Конституційний суд України надав висновок до президентського законопроекту про внесення змін до Конституції України щодо інтеграції в Євросоюз і НАТО. Про це заявила представник президента України у Верховній Раді Ірина Луценко, повідомляє прес-служба БПП.

"Рішення про визнання президентського проекту змін до Конституції підтримала переважна більшість - 14 суддів КС. Отже, це дає парламенту можливість розглянути документ у сесійній залі", - сказала Луценко.

Як передає "Інтерфакс-Україна", у Верховної Ради є можливість на пленарному засіданні в четвер попередньо схвалити в першому читанні президентський законопроект про внесення змін до Конституції України щодо закріплення курсу країни на інтеграцію в ЄС і НАТО.

"Вони (зміни до Конституції, - ред.) можуть бути підтримані парламентом. Думаю, ми будемо працювати інтенсивно сьогодні з цього приводу… Є шанс сьогодні в залі проголосувати за ці зміни в першому читанні", - сказала Луценко в кулуарах парламенту.

Нагадаємо, 20 вересня 2019 року парламент 321 голосом народних депутатів скерував до КСУ проект змін до Конституції щодо плану вступу до ЄС і НАТО.

Відповідно до проекту змін, президент України є гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору, а Кабмін, зі свого боку, забезпечує реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору.

Окрім того, із перехідних положень виключається норма, що дає можливість іноземним військовим формуванням тимчасово на умовах оренди відповідно до міжнародних договорів використовувати чинні військові бази на території України.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів