Кризовий комітет при Міненерговугілля запропонував відновити роботу навчальних закладів з 5 березня

Обмеження щодо газопостачання навчальних закладів знято

З відкритих джерел

Кризовий комітет при Міністерстві енергетики та вугільної промисловості ухвалив рішення про зняття обмеження щодо газопостачання закладів освіти України, а також запропонував Міністерству освіти відновити їх роботу з 5 березня 2018 року. Про це повідомив радник глави Міненерговугілля Максим Білявський у Facebook.

"Кризовий комітет при Міненерговугілля вирішив зняти обмеження по газопостачанню установ освіти та запропонував Міносвіти відновити їх роботу з 5 березня 2018 року", - заявив Білявський.

Нагадаємо, що Міністерство освіти і науки рекомендувало всім навчальним закладам призупинити роботу до 7 березня включно з метою економії споживання газу і забезпечення належних умов для навчання.

Новини за темою: Глава "Нафтогазу" розповів, які регіони "прикрутили" більше за всіх

Це відбулося через те, що "Газпром" знизив на 20% тиск у газопроводах на своїй стороні системи і звів до мінімуму продаж газу іншим клієнтам.

У зв'язку з цим "Нафтогаз" дав старт ініціативі, що отримала назву "Прикрути!", тобто пропонує зменшити температуру в приміщеннях тим, у кого є котли, на 1 градус вдень і на 2 градуси вночі. Це дозволить знизити потребу в газі на 8-9%, і цього буде достатньо, щоб "російський шантаж не вдався".

Цей крок "Газпрому" пов'язують з рішенням Стокгольмського арбітражу, ухваленим 28 лютого. За результатами двох арбітражних процесів у Стокгольмі "Газпром" повинен сплатити 2,56 млрд дол. на користь "Нафтогазу".

Новини за темою: Україно, "Прикрути"!: Чому українців просять скоротити споживання газу

"Газпром" заявив, що не згоден із рішенням, підкресливши, що "буде захищати свої права всіма способами, доступними йому згідно з чинним законодавством". 2 березня глава "Газпрому" Олексій Міллер заявив про початок процедури розірвання контрактів із "Нафтогазом України" на поставку і транзит газу.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів