Кожен п'ятий українець ставиться до Сталіна позитивно: опитування

Найкраще українці ставляться до Богдана Хмельницького і до Михайла Грушевського

З відкритих джерел

До Йосипа Сталіна позитивне ставлення висловили 21% українців, 58% опитаних ставляться до нього негативно. Такі результати опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" у рамках дослідження динаміки ставлення до Голодомору 1932-33 років.

"Серед історичних фігур найкраще українці ставляться до Богдана Хмельницького (73%) та Михайла Грушевського (68%). Також близько половини опитаних позитивно ставляться до Івана Мазепи", - зазначається в результатах опитування.

До Леоніда Брежнєва і Петра I мають позитивне ставлення 47% і 43% опитаних відповідно.

При цьому, до Степана Бандери позитивно ставляться лише 36% респондентів, 34% оцінюють його негативно. До Симона Петлюри як позитивно, так і негативно ставляться по 30% респондентів.

У свою чергу, швидше негативно, ніж позитивно опитані ставляться до Володимира Леніна та Михайла Горбачова (понад 50% українців висловили негативне ставлення до цих історичних діячів).

У цілому за останні 6 років ставлення до історичних постатей в Україні покращилося. Ставлення до Сталіна і Леніна практично не змінилося, а до Петра I - погіршилося.

"Істотні відмінності в сприйнятті у макрорегіональному розрізі спостерігаються відносно російських і радянських історичних постатей, яких значно краще сприймають у південно-східних регіонах. За винятком Горбачова, до якого краще ставляться на Заході. З іншого боку, такі фігури, як Петлюра і Бандера краще сприймаються на Заході. Натомість Хмельницький та Грушевський однаково добре оцінюються жителями всіх частин України", - йдеться в повідомленні соціологічної групи "Рейтинг".

Опитування проводилося 20 - 29 жовтня 2018 серед 2 тисяч респондентів у віці від 18 років. Ймовірність похибки не перевищує 2,2%.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів