Корупція на митниці завдає Україні збитків майже у 5 млрд дол. на рік, - SZ

Це вдвічі більше, ніж кредитування України Міжнародним валютним фондом, ЄС і Світовим банком у 2018 році

kyiveuromarathon

Від корупції на митниці Україна втрачає до 4,8 млрд дол. на рік, повідомляє Süddeutsche Zeitung з посиланням на власне журналістське розслідування, котре було проведене в Києві та Одесі.

"Через чотири роки після Майдану фінансово слабка Україна втрачає мільярди через корупцію... Державна скарбниця втрачає до 4,8 млрд дол. США на рік лише на митниці. Це більше, ніж десята частина державних доходів і вдвічі більше, ніж кредитування України Міжнародним валютним фондом, ЄС і Світовим банком у 2018 році", - зазначається у матеріалі.

У відповідних підрахунках видання посилається на документи, які воно отримало у своє розпорядження. Там нібито містяться дані щодо тисяч вантажів, які проходять через український кордон, і дозволяють відстежити їхній шлях.

За даними журналістів, ця інформація доводить факти "масивної корупції" на багатьох українських митницях. Основна схема - "передекларування" товарів, що відбувається за участю співробітників державних органів. Таким чином товар, який де-факто перебуває у вантажі, декларується як інший - той, на який передбачені нижчі мита.

При цьому підкреслюється, що, окрім митниці, до корупційних схем залучені також представники СБУ, поліції, Держприкордонслужби та ГПУ.

Зауважимо, Європейський Союз наразі дедалі частіше закидає українській владі недостатні зусилля в боротьбі з корупцією. Останні із негативних відгуків стосувалися створення Антикорупційного суду. 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів