Глава МЗС України Павло Клімкін
Фото з відкритих джерел

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін не очікує прориву від зустрічі глав МЗС у "нормандському форматі", яка відбудеться 18 лютого в Мюнхені. Про це він заявив після прибуття в Мюнхен, передає "Інтерфакс".

"Якогось прориву від завтрашньої зустрічі не очікую. У нас є пропозиції у сфері безпеки, ми будемо послідовно тиснути на гуманітарний вимір, підніму питання "дорожньої карти", - сказав він.

Новини за темою: У Німеччині закликали провести зустріч глав МЗС країн-учасниць "нормандського формату" в Мюнхені

За його словами, в української сторони є чітка логіка послідовності кроків і гарантій, яку на попередній зустрічі глава МЗС РФ Сергій Лавров відмовився обговорювати.

Глава МЗС України зазначив, що підніме два ключових питання - безпека і гуманітарна сфера. Зокрема мова буде йти про доступ місії ОБСЄ по всій території Донбасу, а також її вихід на кордон.

"Це два пріоритети. А для глави МЗС Німеччини це перша зустріч: буде можливість подивитися не тільки на зміст", - сказав Клімкін.

Нагадаємо, Мюнхенська конференція з безпеки пройде 17-19 лютого в Німеччині. Її учасники обговорять низку ключових викликів у сфері безпеки, у тому числі ситуацію в Україні. На цьому заході в 2016 році також відбулися переговори глав МЗС "нормандської четвірки".

Раніше видання "Інтерфакс-Україна" з посиланням на власні джерела в МЗС України заявило, що в Мюнхені може відбутися зустріч міністрів закордонних справ країн-учасниць "нормандського формату".