Замість Данилюка: Хто така в. о. глави Мінфіну Оксана Маркарова

Фінансист із західною освітою, член "команди Яресько", дружина банкіра, одна з найвпливовіших жінок України - хто така Оксана Маркарова, якій випало очолити Мінфін?

Оксана Маркарова Фото з відкритих джерел

Після гучної відставки Олександра Данилюка уряд на позачерговому засіданні призначив виконуючою обов’язки міністра фінансів Оксану Маркарову. До роботи вона приступить вже завтра. А поки що розповідаємо, що відомо про нову очільницю Мінфіну.

Освіта

Народилася 1 січня 1970 року. Має українську та закордонну освіту. У 1999 році отримала ступінь магістра екології "Києво-Могилянської академії". Через два роки здобула ступінь магістра у галузі публічних фінансів та торгівлі університету Індіани у США. Отримала там відзнаку за відмінні успіхи в навчанні та нагороду найкращого міжнародного студента.

Кар’єра

- Під час навчання в 1996-1998 роках працювала в Міжнародній фундації виборчих систем та в консалтинговій компанії Chemonics Intl. Inc. в рамках проекту "Українська аграрна товарна біржа".

- З 1998 по 1999 рік та з 2001 по 2003 рік займала посади радника з економічної політики та менеджера з зовнішніх та корпоративних зв’язків в американському фонді прямих інвестицій Western NIS Enterprise Fund (тепер в управлінні Horizon Capital).

- У 2000 році в США проходила практику в Світовому банку, працюючи в групі банків та фінансових ринків регіону Європи та центральної Азії.

- 12 років працювала у приватному секторі – очолювала ПрАТ "ІТТ-інвест", що входить в бізнес-групу ITT, що належала в тому числі і чоловікові Маркарової бізнесменові Данилу Волинцю.

- У 2015 році перейшла на державну службу.

Оксана Маркарова Фото з відкритих джерел

- Із березня 2015 по квітень 2016 була заступником міністра фінансів та керувала апаратом за часів керівництва Наталії Яресько.

- 29 квітня 2016 року з приходом нового уряду та міністра фінансів Олександра Данилюка стала його першим заступником.

Олександр Данилюк і Оксана Маркарова Фото з відкритих джерел

- 8 серпня 2016 року отримала посаду урядового уповноваженого з питань інвестицій. За її іцініативи було створено UkraineInvest – офіс залучення та сприяння інвестиціям. 

- Член спостережних рад державних банків "Ощадбанк", "Ексімбанк", "Укргазбанк" та "ПриватБанк".

Відносини з Яресько

Маркарову називали членом "dreamteam Яресько". Вони не приховували свого давнього знайомства – ще з часів роботи Маркарової в інвестиційному фонді Western NIS Enterprise Fund, який перебуває в управлінні Horizon Capital, співзасновником і головним виконавчим директором якого Яресько була до призначення міністром.

"Наталка запропонувала мені приєднатися до її команди на початку грудня, і я почала допомагати їй як радник на громадських засадах одразу в грудні (2014 року)", – розповідала Маркарова виданню INSIDER.

Наталія Яресько Фото з відкритих джерел

За словами Маркарової, час від часу їй надходили пропозиції приєднатися до уряду, особливо відразу після Помаранчевої революції, але з бізнесу вона не йшла. "Цього разу (2015 рік, - ред.) я розглядаю свій прихід на державну службу як особисту мобілізацію", - наголошувала Маркарова.

Додаткова діяльність

- Є членом Дорадчої ради "Києво-Могилянської академії", входить у "Коло Друзів" Українського католицького університету.

- Має професійну ліцензію з торгівлі цінними паперами, управління активами та члена Ради недержавних пенсійних фондів.

Хобі

Читання і дайвінг.

Сім’я

Одружена і має чотирьох дітей. Чоловік – відомий банкір та бізнесмен Данило Волинець.

Декларація

Згідно з декларацією Маркарової за 2017 рік, у власності родини – шість квартир, два житлових будинки, два гаражі (один із житловими кімнатами), сім земельних ділянок, три автомобілі (Honda, Toyota, Mercedes), колекція живопису та графіки українських художників 19-21 ст. загальною кількістю 983 роботи, бібліотека української та світової літератури загальною кількістю близько 2 тис. книг, колекція памятних монет НБУ (52 золоті і 293 срібні), ювелірні вироби (годинник і каблучки), племінний кінь.

Також подружжя має акції десятків українських підприємств.

Тільки Маркарова (без доходів чоловіка) за 2017 рік отримала 596 тис. 982 грн заробітної плати, процентів від ПАТ КБ "Акордбанк" на 150 тис. 187 грн, процентів від ПАТ "Ощадбанк" – на 47 тис. 769 грн.

Ще один в. о. міністра?

Маркарова стала ще одним виконуючим обов'язки міністра в нинішньому складі Кабміну.

В серпні 2016 року в. о. міністра охорони здоров'я була призначена Уляна Супрун. З тих пір вона так і залишається виконуючою обов'язки. Питання з призначенням так і не вирішене. Більше того, серед депутатів часто звучать вимоги про її звільнення.

Тим більше, до проблем Супрун додався скандал, пов'язаний з її заступником Олександром Лінчевським.

Крім Супрун, не зовсім зрозуміла ситуація складається з міністерствами аграрної політики (Тарас Кутовий) та інформаційної політики (Юрій Стець).

Обидва міністри написали заяви про відставку, але Верховна Рада досі їх не розглянула.

Варто зазначити, що на тлі відставки Данилюка в Україні почали поширюватися чутки, що Міжнародний валютний фонд (наряду зі Світовим банком та ЄС) не захоче вести переговори з в. о. міністра. А оскільки Україна зараз чекає на черговий транш, то цілком ймовірно, що Маркарова в найближчій перспективі буде призначена міністром.

МВФ щодо цього жодних коментарів не давав.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів