Хроніка "бензинового" протесту: Як, де і чому протестували автомобілісти

Бензин дорожчає, автомобілісти протестують, вимоги звучать. Протест вже набрав певну масштабність, так що як раз варто розповісти, у чому його суть

Фото з відкритих джерел

Сьогодні вранці Київ і дороги в столицю паралізували великі пробки. Саме так почалася глобальна акція протесту автомобілістів проти підвищення цін на паливо.

Глобальна – тому що вона охопила не лише Київ, але і ряд інших українських міст.

Ось Харків:

Ось Дніпро:

Ось Херсон:

Ось Миколаїв:

А ось Запоріжжя:

 

І це далеко не все. Масштаби протесту автомобілістів дійсно великі. Мабуть, в першу чергу, через тему цього самого протесту.

Що вимагають автомобілісти?

Знизити ціну на бензин, яка останнім часом неухильно зростає.

Ось цитата організаторів акції, руху "Авто Євро Сила":  

"Мета: знизити вартість палива до рівня весни (15 травня) 2018 за рахунок зменшення розміру акцизу на паливо і прив'язки акцизу до гривні замість прив'язки до євро, як зараз. Формат: 1. Пересуваючись на власному авто, о 9:00 зупинитися, прийнявши крайній правий ряд і заходи безпеки руху, включити "аварійку" і світло фар, подати звуковий сигнал в знак протесту, без перекриття доріг. 2. Без прапорів організацій і партій, від себе особисто. 3. Тривалість протесту одна година, з 9 до 10 години, 11 жовтня, четвер".

Ціна А-95 бензину 15 травня цього року становила 29,13 грн за літр. Сьогодні, за даними консалтингової групи "А-95", вона коливається від 32 до 34 гривень. При цьому, за даними ЗМІ, на деяких заправках ціна вже пішла вище 35 гривень і добралася до 36,5.

Дорожчає все.

"Це дуже багато, при тому, що долар знизився. Їздити просто неможливо. Ми їхали з Дніпра сюди в Київ, - обійшлося дуже дорого. Це дуже завищена ціна. Вважаю, що ціна на бензин - 25-30 грн за літр", - розповів в ефірі "112 Україна" один з учасників акції.

Чому дорожчає бензин?

Називаються дві основні причини – це курс гривні до іноземних валют і темпи інфляції.

В комплексі це ще і ціна на нафту, враховуючи те, що Україна продовжує серйозно залежати від імпорту енергоносіїв.

Причина подорожчання нафти – в першу чергу, скорочення поставок на світовий ринок іранської нафти.

"Майже половину вартості палива складають податки. Акцизи на нафтопродукти розраховуються в євро. Сумарно валютна складова у вартості палива на заправках досягає 85%, тому зв'язок між коливаннями валютного курсу та вартістю нафтопродуктів прямий", – заявляють в Нафтогазовій асоціації України.

Що буде далі?

Не дивлячись на деяке зниження (що, до речі, згадують учасники протесту), ціна нафти найближчим часом може продовжити зростання. При цьому, досить серйозно (називаються цифри в 100 доларів за барель, при нинішніх 81-82 доларах).

Що, в свою чергу, може спричинити ще більше подорожчання (за приблизними оцінками, мінімум до 40 гривень).

У свою чергу, багато учасників акції налаштовані серйозно. "День" процитував протестуючого проти подорожчання бензину у Вінниці:

"Це попереджувальна акція для влади, щоб вона побачила, скільки нас. І що нам ця ситуація не байдужа. Ми вимагаємо, щоб зростання цін було врегульовано, тому що воно не обґрунтоване. Ще навесні, коли ми стояли під Кабміном, "гуляла" інформація, що паливо повинно зрости в ціні до 46-47 гривень, тоді натиснули і зростання вдалося стримати. Але тепер знову починаються маніпуляції і щодня зростання відбувається то на 50 копійок, то на гривню. Так ціна скоро дійсно до 46 гривень дійде. Вже на цінниках є 34-36 грн, дивлячись яка заправка. Тому ми поки попереджаємо, надалі будемо брати участь у повномасштабній акції з участю всіх перевізників, таксистів - стане весь транспорт, якщо не буде відповідної реакції".

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів