Кабмін затвердив план реформування "Нафтогазу", - Коболєв

"Це рішення було одноголосно затверджено на засіданні уряду, і воно буде мати два важливих наслідки", - заявив Коболєв

112.ua

Кабмін затвердив план реформування "Нафтогазу". Про це в ході брифінгу, який транслював телеканал "112 Україна", заявив глава НАК "Нафтогаз" Андрій Коболєв.

"Сьогодні був затверджений план реформування корпоративного управління групи НАК "Нафтогаз-Україна". Це рішення було одноголосно затверджено на засіданні уряду, і воно буде мати два важливих наслідки", - заявив Коболєв.

"З точки зору короткострокових результатів, це дозволить "Нафтогазу" отримати два кредити: 300 млн доларів від ЄБРР і 500 млн доларів від Світового банку. Ми зможемо їх використовувати для поповнення запасів газу на цю зиму, що є терміновим та нагальним завданням. З точки зору довготривалих наслідків, це вводить новий, якісний рівень управління "Нафтогазом" з боку держави відповідно до кінцевих акціонерів "Нафтогазу", тобто громадян України", - заявив глава НАК "Нафтогазу".

Нагадаємо, що 30 вересня ЄБРР схвалив виділення 300 млн дол. на закупівлю природного газу для України. У ЄБРР відзначили, що даний кредит буде сприяти посиленню енергетичної безпеки України за рахунок диверсифікації постачальників і маршрутів постачання природного газу.

Пізніше з неофіційних джерел стало відомо, що Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) і "Нафтогаз України" поки що не підписали угоду про кредит в 300 млн дол. на закупівлю Києвом природного газу. Домовитися не вдалося з тієї причини, що в української сторони виник ряд питань щодо корпоративної реформи "Нафтогазу".

Крім того, повідомлялося, що Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) і Міжнародна фінансова корпорація (IFC) виділять Національній акціонерній компанії (НАК) "Нафтогаз України" 500 млн дол. на закупівлю газу.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів