Прем'єр-міністр Володимир Гройсман
Пресс-служба Кабмина

Уряд прокоментував ситуацію з добровольчою блокадою окупованих бойовиками районів Донецької та Луганської областей. Заяву опубліковано прес-службою Кабміну.

Уряд звинувачує учасників блокади в тому, що вони поставили під загрозу відновлення економічного зростання України.

"Ініціатори подій, які відбувалися останні кілька тижнів, намагалися розколоти суспільство і поставити під загрозу відновлення економічного зростання, перші ознаки якого ми спостерігали останнім часом. Під нібито патріотичними гаслами здійснювалася блокада, яка насправді вже завдала великої шкоди країні", - сказано в заяві.

Уряд вкотре нагадує, що одним з пріоритетів є незалежність і що Україна далі буде йти цим шляхом.

Також Кабмін вважає дії правоохоронців з розгону редуту професійними і витриманими.

"У цій ситуації правоохоронні органи діяли відповідно до рішення РНБО від 16 лютого 2017 р. і норм чинного законодавства, діяли професійно і не завдали нікому шкоди. Незважаючи на те, що була ймовірність застосування проти них зброї, правоохоронні органи виявили витримку і не допустили небезпечного розвитку конфліктної ситуації", - сказано в заяві.

Нагадаємо, що добровольча блокада на Донеччині триває з середини січня. Останніми кількома днями правоохоронні органи намагалися її припинити. Деякі учасники блокади були затримані. Тим часом бойовики ввели "зовнішнє управління", фактично захопивши українські підприємства на підконтрольній їм території, і влаштували власну блокаду.

Сьогодні РНБО ухвалила рішення про повну заборону на перевезення вантажів на територію, підконтрольну бойовикам. Ця заборона не стосується гуманітарних вантажів та особистого транспорту мирних жителів. За даними секретаря РНБО Турчинова, всі дороги вже перекриті.