Прем'єр-міністр Володимир Гройсман
Пресс-служба Кабмина

Кабінет міністрів України розпочав відбір кандидатури свого представника до складу комісії, яка буде контролювати ефективність діяльності НАБУ. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив прем'єр-міністр України Володимир Гройман.

"Почали відбір аудитора для НАБУ від Кабміну. Олександр Саєнко та Павло Петренко зустрілися з представниками громадськості щодо відкритого відбору представника від Уряду у склад комісії, яка буде проводити незалежну оцінку роботи НАБУ", - пише Гройсман.

Крім того, прем'єр-міністр зазначив, що цей відбір має бути максимально прозорим.

"Дуже важливо, щоб цей відбір був максимально прозорим заради того, щоб вибрати дійсно гідного і професійного кандидата з бездоганною репутацією і професійними навичками. Чекаю конструктивний діалог влади і громадськості та обрання по-справжньому відповідального представника", - додав прем'єр.

Нагадаємо, що 27 лютого Верховна Рада України не змогла призначити кандидата на посаду аудитора НАБУ.

Спочатку проектом постанови 5771 пропонувалося призначити на зазначений пост Роберта Сторча. Пізніше в Раді був представлений другий кандидат, британець Найджел Браун. Його кандидатуру під час засідання запропонував голова фракції Блок Петра Порошенка (БПП) Ігор Гринів.

Голова Антикорупційного комітету Єгор Соболєв заявив, що Брауна "намагаються зробити об'єктом для маніпуляцій".

У ході рейтингового голосування Сторча підтримали 76 депутатів, Брауна – 205. Оскільки кандидатура Брауна не набрала 226 голосів, проект постанови відправлено на доопрацювання.

Згідно із законодавством, щорічно проводиться незалежна оцінка (аудит) ефективності діяльності Національного антикорупційного бюро (НАБУ). Аудит проводить комісія зовнішнього контролю у складі трьох осіб, яких щорічно повинні визначати президент України, ВР і Кабінет міністрів. Член комісії повинен мати значний досвід роботи в органах попереднього розслідування, прокуратури, судах, за кордоном або в міжнародних організаціях і повинен володіти необхідними знаннями та навичками для проведення аудиту.