banner banner banner banner

Історична подія, фантастика, стрибок у невідомість: Що пишуть світові ЗМІ про перемогу Зеленського на виборах в Україні

Одних комік на посаді глави держави дивує, інших - лякає, але підсумок президентських виборів в Україні - однаково цікавий інформаційний привід для всіх світових ЗМІ

112.ua

Недільний ранок 21 квітня було затьмарено серією вибухів, які прогриміли в декількох церквах і готелі Шрі-Ланки, забравши життя сотень людей. За лічені хвилини ця трагічна подія стала головною новиною дня і зайняла перші позиції сайтів всіх провідних світових ЗМІ. Але було в цей день ще дещо, що за чим стежили не менш пильно і багато хто вважав гідним аналогічного висвітлення – президентські вибори в Україні.

Замітки, репортажі та об'ємні аналітичні матеріали про попередню перемогу шоумена Володимира Зеленського з'явилися переважно на другій-третій позиціях як американських, так і європейських ЗМІ з учорашнього вечора і знаходяться там досі. Подивимося, що і як пишуть про наше волевиявлення на Заході. Тому Заході, до якого активно прагнула Україна останні п'ять років.

The Washington Post

Найповажніша і найстаріша газета США поставила репортаж про хід президентських виборів в Україні на першу сторінку сайту разом з сюжетом про Шрі-Ланку та останніми новинами про російське втручання в американський виборчий процес.

Скриншот

У матеріалі під назвою "Гуморист Володимир Зеленський зміщує з поста президента України, екзит-пол" автори відзначають, що перемога коміка на президентських виборах в Україні свідчить про те, що мільйони виборців, які втомилися від війни і економічних труднощів, засуджують правлячу еліту настільки, що готові піти на створення нової загрози для своєї геополітики.

Скриншот

Самого Зеленського, крім гумориста, вони називають "телезіркою без політичного досвіду" і "політичним аутсайдером", а його успіх пояснюють силою телебачення і соціальних мереж, через які той переважно спілкувався з виборцями.

При цьому не виключається, що на волевиявлення українців могло вплинути і просто те, що Зеленський – не Порошенко.

Про останнього, до речі, відгукуються нейтрально, як про політика, який прийняв керівництво країни у складний для неї час, розвивав тему незалежності від сусідньої Росії і визнав свою поразку.

Politico

Американська медіа-організація в галузі політичної журналістики помістила матеріал про перемогу на президентських виборах в Україні шоумена Володимира Зеленського на першу позицію топу "гарячих новин".

Скриншот

Зокрема, в аналітиці "Комік Зеленський переміг на виборах президента України, екзит-пол" шоумена називають "політичним новачком", а попередні підсумки виборчого процесу – "нищівною перемогою" і "докором чинній владі".

Скриншот

На думку авторів, йому допомогло на виборах те, що українці сильно розчарувалися в політичній еліті через корупційні скандали, невирішену війну на Донбасі і мляву економіку, а він був новим обличчям.

Однак при цьому наголошується, що в подальшому Зеленському, швидше за все, буде важко виправдати великі надії своїх виборців, тому що "його єдиний зв'язок з українською політикою - гра в президента у популярному телешоу "Слуга народу".

Водночас Петра Порошенка в матеріалі називають "цукерковим магнатом", який прийшов до влади п'ять років тому на тлі революції. Серед його значних перемог на посаді глави української держави вказується стримування російської агресії, безвіз і виведення країни з економічного колапсу. Але додається, що для багатьох виборців він став символом триваючої влади олігархів.

The Guardian

Одна з кращих щоденних газет Великої Британії розмістила досить об'ємну замітку про попередні підсумки президентських виборів в Україні на першій сторінці свого сайту - після сюжету про Шрі-Ланку і поряд з іншими найважливішими світовими подіями.

Скриншот

У матеріалі "Комік здобув переконливу перемогу на виборах в Україні", зокрема, була висвітлена позиція обох кандидатів за результатами екзит-полу, але без будь-якого емоційного забарвлення, по факту.

Скриншот

Напевно, найцікавішим моментом в замітці є те, що автори кілька разів поспіль відзначають на відсутності конкретики у подальшому майбутньому України. "Передвиборча кампанія розмила межі між реальним Зеленським і його персонажем на екрані", - пишуть вони, додаючи, що навіть після перемоги шоумен не розповів, яку політику має намір вести.

При цьому поразка Петра Порошенка на виборах пояснюється тим, що він пообіцяв громадянам, що ті "будуть жити по-новому", але темпи змін були занадто повільними.

The Independent

Незалежний британський щоденник поставив розширену новину про перемогу на президентських виборах в Україні шоумена Володимира Зеленського в один ряд з матеріалами про вихід Великої Британії з Євросоюзу і трагічних подій на Шрі-Ланці.

Скриншот

Вона називається "Вибори в Україні: Комедіант Зеленський впевнено перемагає, зміщуючи чинного Петра Порошенка".

Скриншот

У матеріалі, зокрема, йдеться про підсумки українських виборів, як про екстраординарний тріумф шоумена, який може стати прикладом демократичних змін у решті частин колишнього Радянського Союзу.

Тим не менше, автори матеріалу зазначають, що не бачать політичного майбутнього ні у Порошенка, ні у Зеленського. На їхню думку, незважаючи на обіцянку залишатися у політиці, перший не зможе заручитися достатньою підтримкою на парламентських виборах через низькі рейтинги на президентських виборах, а у другого недостатньо досвіду, щоб утриматися в політиці.

Le Monde

Французька газета відвела на своєму сайті матеріалу про перемогу на президентських виборах в Україні шоумена Володимира Зеленського третю позицію, після нових подробиць скандалу з Nissan.

Скриншот

В об'ємній аналітиці "Україна: Володимир Зеленський перемагає на президентських виборах, країна здійснює стрибок в невідомість" наголошується, що через п'ять років після революції, проведеної на вулицях, українці знову зробили щось подібне, привівши до влади "повного неофіта".

Скриншот

Автори матеріалу переконані, що ця подія увійде в історію, але запам'ятається, швидше, як стрибок у невідомість.

При цьому Зеленського характеризують як проєвропейського популіста, який скористався дискредитацією чинної влади і своєю роллю президента в телесеріалі.

Підсумовуючи всі виклики, які скоро стануть перед шоуменом, автори зазначають, що це не жарти, і провал Зеленського може мати серйозні наслідки для української нації.

При цьому персоні Петра Порошенка увага майже не приділяється.

Die Welt

Німецька щоденна суспільно-політична газета на своєму сайті відвела другу позицію сюжетам з України. Зокрема, відразу після сюжету про Шрі-Ланку ми бачимо два матеріали про вибори в нашій країні – реакцію голови Європейської Ради Дональда Туска і аналітику про подальшу долю України.

Скриншот

У матеріалі під назвою "Тепер Зеленський має показати, чого варті його невиразні обіцянки" йдеться про попередні підсумки президентських виборів в Україні, які також порівнюються з революцією 2014-го року.

Скриншот

Однак, на відміну від своїх колег, німецькі журналісти приділяють більше уваги не перемозі Зеленського, а поразці Порошенка.

Зокрема, зазначається, що незважаючи на критику свого опонента через недосвідченість, зв'язки з олігархом Коломойським та ін., а також низку досягнень, які увійдуть в історію України, поки що чинний президент все ж таки не зміг заручитися достатньою підтримкою населення на виборах. Вони проходили повз виборців, вважають автори матеріалу, через неправильну побудову передвиборчої кампанії.

На завершення матеріалу підкреслюється, що подальші місяці для Зеленського будуть критичними не тільки через вступ на нову посаду, але і зважаючи на майбутні парламентські вибори.

Frankfurter Allgemeine Zeitung

Інше авторитетне видання Німеччини помістило на свій сайт новини про президентські вибори в Україні на першу позицію. Тут ми бачимо кілька кричущих заголовків: "Зірка серіалів стає президентом: Коли фантастика стає реальністю", "Вибори в Україні: Історична перемога Зеленського", "Вибори в Україні: Президентство Зеленського не означає кінець", "Реакція на вибори в Україні: Принизливо і ганебно".

Скриншот

Проте, незважаючи на це, виклад у кожному з цих матеріалів не має яскраво вираженої емоційної забарвленості, ведеться по факту.

Найцікавіший з них другий - "Вибори в Україні: Історична перемога Зеленського". У ньому підсумки волевиявлення українців подаються, як дивовижне явище з ряду причин. Зокрема, Зеленський стане наймолодшим і першим українським президентом без будь-якого політичного досвіду.

Скриншот

Крім того, він перемагає на виборах з відривом, якого раніше також ще не було між претендентами на президентське крісло в історії України.

Gazeta Wyborcza

Авторитетне польське видання також відвело для новин про вибори в Україні передовицю.

Скриншот

У матеріалі "Поразка Порошенка: Зеленський стає новим президентом" подаються попередні підсумки президентської гонки, при чому, на відміну від інших світових ЗМІ, наголошується, що перемогу на виборах в Україні здобув актор і комік Володимир Зеленський, за підтримки олігарха Ігоря Коломойського.

А в аналітиці "Результат українських виборів – це виклик для нас. Чому?" підкреслюється, що президент Зеленський для Європи - щось невідоме, але зі сторони Польщі та Євросоюзу він має отримати чіткий сигнал: "Україна важлива для нас, і ми чекаємо від неї нових кроків на шляху європейської інтеграції".

Скриншот

При цьому додається, що українці мали достатньо причин для зміни глави держави (повільні реформи, низькі зарплати, відсутність роботи), але наразі країна не використовує всі можливості, які їй дало зближення з ЄС.

**********

До офіційного оголошення підсумків з перемогою на президентських виборах в Україні шоумена Володимира Зеленського вже привітали президент Білорусі Олександр Лукашенко, президент США Дональд Трамп, канцлер Німеччини Ангела Меркель, канцлер Австрії Себастіан Курц, глава Євроради Дональд Туск, президент Польщі Анджей Дуда, генсек НАТО Єнс Столтенберг, президент Франції Еммануель Макрон, прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо, лідер венесуельської опозиції Хуан Гуайдо і президент Молдови Ігор Додон.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Loading...


Новини за темою

Віджет партнерів

d="M296.296,512H200.36V256h-64v-88.225l64-0.029l-0.104-51.976C200.256,43.794,219.773,0,304.556,0h70.588v88.242h-44.115 c-33.016,0-34.604,12.328-34.604,35.342l-0.131,44.162h79.346l-9.354,88.225L296.36,256L296.296,512z"/>