Ідея прес-центру у Раді існує 10 років, пропонуємо створити громадську раду журналістів, - апарат ВР

На думку керівника прес-служби апарату, професійні журналісти зможуть відрізнити справжніх журналістів від фейкових

ГолосUA

Керівник прес-служби апарату Верховної Ради Ірина Кармелюк в ефірі телеканалу "112 Україна" розповіла, що ідея створення прес-центру у Раді існує вже 10 років, і запропонувала створити громадську раду журналістів, яка визначить, хто буде працювати у стінах парламенту.

"Ідея прес-центру існує вже 10 років, навіть більше, і жодного разу впритул ми до неї не наблизилися. Ця тема обговорювалася незалежно від рішення регламентного комітету вже більше двох років. Останнє обговорення щодо регламентування положення про акредитацію було спричинене неналежною поведінкою окремих журналістів, і це було звернення до комітету з питань свободи слова та інформаційної політики з метою позбавлення їх карток акредитації", - відзначила вона.

Кармелюк розповіла, що деякі ЗМІ надають за гроші картки акредитації для журналістів.

"Є окремі так звані ЗМІ, наприклад "Журналісти проти корупції". Вони зареєструвалися через Міністерство юстиції, як офіційні ЗМІ, і надають послуги за 500 грн, картки журналістів. На підставі таких документів вони мають право бути акредитовані у парламенті. Це спричиняє дуже великі незручності для роботи справжніх професійних журналістів", - сказала керівник прес-служби апарату ВР.

Саме тому прес-служба апарату Верховної Ради пропонує створити громадську раду, яка визначить, хто буде з журналістів працювати у стінах парламенту.

Новини за темою: Комітет зі свободи слова проситиме Парубія прислухатися до журналістів щодо питання закриття кулуарів Ради

"Наша задача зробити так, щоб було зручно працювати саме професійним журналістам. Не йдеться про обмеження, мова про унормування. Наша пропозиція була така, щоб журналісти самоорганізувалися, створили громадську раду, як це діє у багатьох провідних країнах світу. У США, Швеції, Франції, Європарламенті усі дослухаються до рекомендацій, кого треба акредитувати", - підкреслила Кармелюк.

На її думку, професійні журналісти зможуть відрізнити справжніх журналістів від фейкових.

"Щоб не чиновники, не я або мої колеги визначали, кому тут працювати, а кому ні, для цього має бути дорадчий орган, який би складався з професійних журналістів, які пропрацювали тут не одне скликання, широко висвітлювали діяльність ВР, вони б могли визначити, чи це справжні журналісти, чи фейкові… Ми занепокоєні тим, що зростає кількість, вона наближається до 5 тис. як справжніх, так псевдожурналістів, і це заважає працювати", - підсумувала вона.

Нагадаємо, Регламентний комітет Верховної Ради рекомендував закрити кулуари парламенту для журналістів, фотокореспондентів та операторів, виділивши для них лише прес-центр на третьому поверсі.

У Верховній Раді акредитовано близько 4,5 тис. людей, СБУ звернула увагу на деяких із них. Про це повідомила голова комітету ВР з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів