"Громадянин Г." і Ко: Що відомо про ключові фігури у справі про "вбивство" Аркадія Бабченка

Сьогодні ми знаємо майже всі ключові імена, які офіційно або неофіційно фігурують у справі про "вбивство" Аркадія Бабченка. Розповідаємо, хто ці люди і які ролі вони грали в підготовці замаху на журналіста

Фото з брифінгу СБУ і ГПУ щодо "вбивства" Аркадія Бабченко Открытый источник

Історія "вбивства" російського журналіста Аркадія Бабченка з кожним днем доповнюється все новими й новими подробицями. Сьогодні ми знаємо майже всі ключові імена, які фігурують у цій справі. Одних було названо офіційно, інших - розкрито після засідання Шевченківського районного суду Києва, де напередодні обирали запобіжний захід імовірному організатору злочину. Кому ж в Російській Федерації могла знадобитися смерть Бабченка, що відомо про ймовірного організатора замаху в Україні та хто погодився зіграти роль виконавця "злочину"? Розповідаємо.

"Громадянин Г.", він же Герман із "Шмайсера"

Декількома днями раніше глава СБУ Василь Грицак заявив, що оголошений 29 травня мертвим російський журналіст Аркадій Бабченко насправді живий, а його нібито "вбивство" - всього лише інсценізація українських спецслужб.

За словами глави СБУ, дезінформація суспільства була вимушеною мірою для запобігання реальному вбивству журналіста і ще цілої серії нападів на території нашої країни, які планували російські спецслужби через посередників в Україні.

Кому саме в сусідній державі знадобилося вбивство Бабченка, в СБУ не уточнили, мовляв, розслідування триває та імена замовників встановлюють. А ось ймовірного організатора замаху в Україні співробітники відомства затримали 30 травня. Назвали його образно – "громадянин Г.".

Як зазначив Грицак, саме цього чоловіка було завербовано російськими спецслужбами для організації серії нападів на території України і він незабаром отримав від них 40 тис. дол. як плату за вбивство Бабченка. Більшість цих грошей, 30 тис. дол., "громадянин Г." мав передати виконавцеві злочину, своєму знайомому з числа колишніх учасників АТО на Донбасі, решту вважали платою особисто йому.

Напередодні на засіданні Шевченківського районного суду Києва стало відомо, що затриманий "громадянин Г." не хто інший, як 50-річний громадянин України Борис Львович Герман.

Борис Герман Радио Свобода

Варто відзначити, що версій його біографії э декілька. За однією з них, як повідомляє "Медуза", чоловік навчався в Київському національному економічному університеті ім. Вадима Гетьмана та Міжрегіональної академії управління персоналом. За освітою – юрист. Наприкінці 80-х років служив в армії, а саме на атомному підводному човні К-21, який базувався в Мурманську.

За іншою версією, як пише Trust.ua, Борис Герман народився в Новоросійську і закінчив Ленінградське вище військове училище залізничних військ.

На цей момент він є співвласником і керівником кількох українських компаній: ТОВ "Приватна справа - 2000" (займається неспеціалізованою оптовою торгівлею); ТОВ "Ресторатор" (здає в оренду та експлуатацію власної або орендованої нерухомості); ТОВ "Право" та ТОВ "Київська консалтингова група" (юридичні фірми); ТОВ "СІ Фрут" (агентство нерухомості); ТОВ "Альпійський клуб" (надає послуги з організації подорожей) та ТОВ "ІВВМ” (працює у галузі оренди автомобілів).

Крім цього, Германа також вважають міноритарним акціонером українсько-німецького спільного підприємства "Шмайсер". Як стверджує його адвокат Євген Солодко, "Шмайсер" — єдина українська недержавна компанія, яка займається виробництвом зброї і має "давні виробничі відносини з Міністерством оборони", а сам Борис - "відомий волонтер", "його оптика стоїть на гвинтівках українських снайперів".

Також відомо, що Герман був співвласником російської компанії "Старбейс". Основним видом діяльності ця фірма вказувала оптову торгівлю одягом і взуттям.

Примітно, що компанію заснували в 2015 році, а за два місяці до затримання Германа Службою безпеки України вона припинила своє існування.

Борис Герман Открытый источник

Але це ще не все коло інтересів бізнесмена. Згідно з даними сайту "Посіпаки", Борис Герман свого часу також був помічником двох народних депутатів Верховної Ради: Михайла Гончарова із Соцпартії (V скликання) і "регіонала" Ігоря Плохого (VI скликання).

При цьому варто додати, що Герман не єдиний успішний підприємець у родині. Його батько – Лев Беркович Герман – є досить відомим бізнесменом "старого гарту". Подейкують, що він тісно знайомий з легендарним злодієм у законі Севою Могилевичем і подібними бізнесменами. Від середини 90-х вів бізнес з Григорієм Суркісом і Михайлом Бродським. Зокрема, з Бродським Герман-старший нібито мав спільний бізнес в Одесі, контролюючи торговельний центр на Дерибасівській.

Онук Лева Берковича Юрій, якщо вірити ЗМІ, мав стосунок до адвокатської компанії "Бі Ай Ем", до якої також причетні деякі члени "есдеківської сімки".

Також у ЗМІ була інформація, що Герман-молодший є братом дружини Дмитра Притики, колишнього голови Вищого арбітражного суду України, який у 2006–2012 рр. двічі обирався до Верховної Ради від Партії регіонів (її лідером був Віктор Янукович).

Примітно, що Борис Герман не вважає себе винним в організації терористичного акту (саме за такою статтею йому вручено підозру). У суді він заявив, що працював на українську контррозвідку. Зокрема, за словами Германа, він почав співпрацювати з розвідувальним відомством після того, як з ним зв'язався його "давній знайомий" В'ячеслав Пивоварник, який живе в Москві і "займається у фонді Путіна організацією заворушень в Україні". Його головним завданням було вивчення грошових потоків, які спрямовуються з Росії в Україну для фінансування політиків і "терористичних груп". Так і почалася історія з "убивством" Бабченка.

У прокуратурі можливість роботи Германа на українську контррозвідку спростовують.

Крім цього, варто зазначити, що Борис Герман є фігурантом ще двох кримінальних справ. Так, згідно з постановою Києво-Святошинського районного суду Київської області від 4 квітня 2018 року, йому обрали запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання у справі про підроблення документів. У цій справі разом з ним звинувачують Капилян Антоніну Анатоліївну - власницю українсько-німецького СП "Шмайсер".

Також з 2016 року поліція розслідує справу про незаконне поводження Германом зі зброєю.

"Давній знайомий" з Москви, він же В'ячеслав Пивоварник

Відразу після оголошення Борисом Германом на суді імені можливого замовника вбивства Бабченка і ряду інших осіб журналісти заходилися довідуватися про людину на ім`я імені В'ячеслав Пивоварник. Так, The Bell у соцмережі "Одноклассники" виявило в друзях Германа лише одну людину з таким ім'ям: йому 34 роки, родом він з Києва, навчався в Ужгородському державному інституті інформатики і Київському політехнічному інституті.

В'ячеслав Пивоварник Открытый источник

Видання, посилаючись на дані бази "СПАРК-Інтерфакс", припускає, що цей же чоловік керував чи володів частками в п'яти українських юрособах. Зокрема, серед них ТОВ "Суспільна служба безпеки України". Її співзасновником разом з Пивоварником був Сергій Яремович Дєєв, про якого згадується в ЗМІ як про експерта російського Фонду національної та міжнародної безпеки.

Примітно, що цей фонд очолював радянський генерал Леонід Шершньов, який помер у 2014 році. Шершньов був засновником націоналістичного фонду "Русские" і "Центра помощи соотечественникам из Новороссии и Украины".

Крім цього, Пивоварник протягом чотирьох років (2012-16) був гендиректором "Рускон-Україна", власник якої — іноземна компанія "Енерві трейд сервісиз ЛТД". Припускають, що йдеться про британської NRV TRADE SERVICES LTD, директором якої також колись значився Герман.

Зазначимо, "Рускон-Україна" — СП з російським оператором контейнерних перевезень "Рускон", власником якого є колишній депутат Держдуми Сергій Шишкар. Російські ЗМІ пов'язують його з колишнім віце-прем'єром Дмитром Рогозіним, який тепер очолює Роскосмос.

Одразу ж після того як на суді у справі про замах на журналіста Аркадія Бабченка було згадано ім'я В'ячеслава Пивоварника, представники російського "Рускона" заявили, що їхня компанія не має ніякого СП в Україні і ніяк не пов'язана з цією людиною. За їхніми твердженнями, такі переговори мали місце в 2012-13 рр, але вони не дали результату.

Колишній учасник АТО, він же "кілер"

Ім'я виконавця ролі "кілера" в інсценуванні "вбивства" Аркадія Бабченка також стало відомо після засідання у Шевченківському районному суді Києва.

Спочатку в СБУ відзначили лише те, що він є знайомим "громадянина Г." з числа колишніх учасників АТО на Донбасі і проходить у справі як свідок, оскільки брав участь у спецоперації відомства.

Вдень 30 травня активіст "Правого сектора" Олексій Цимбалюк заявив у соцмережі, що саме він є тією людиною, якій замовили вбивство Бабченка, після чого він звернувся до СБУ. "Чудово, що в службі працюють талановиті молоді опера, до яких спокійно йдеш з інформацією про замовлення на вбивство. Звертаєшся і не боїшся, що тебе зіллють тим самим замовникам за долари", - зазначив він.

Олексій Цимбалюк Открытый источник

Потім Цимбалюк додав, що чекати від нього інтерв'ю з подробицями інсценування "вбивства" Бабченка не варто, оскільки він дав СБУ підписку про нерозголошення.

У самій українській спецслужбі спочатку те, що саме Цимбалюк є виконавцем ролі "кілера", називали фейком, але потім це ж ім'я було названо в ефірі одного з телеканалів генеральним прокурором Юрієм Луценком, а також прозвучало в залі засідання Шевченківського районного суду Києва.

Після цього у СБУ заявили, що "помилково ввели в оману громадськість щодо ролі Цимбалюка у спецоперації СБУ", і підтвердили, що він дійсно є фігурантом справи.

Про Цимбалюка відомо небагато. Народився він 22 листопада 1974 року, мешкає в Одесі. У минулому був ієродияконом Аристархом Української православної церкви (Московського патріархату) і Української православної церкви Київського патріархату, брав участь в АТО на Донбасі, згадується як "чернець-волонтер". Наразі є активістом "Правого сектору".

Підсумовуємо

Шевченківський районний суд 31 травня заарештував підозрюваного в організації замаху на російського журналіста Аркадія Бабченка Бориса Германа на 2 місяці без права на внесення застави. Слідство триває.

Тим часом у ГПУ пообіцяли, що 30 осіб, які значилися в переданому "кілеру" списку і могли стати жертвами російських спецслужб поряд з журналістом Аркадієм Бабченком, буде взято під охорону.

Крім цього, на сьогодні, 1 червня, намічено зустріч керівників ГПУ та СБУ з дипломатами "Великий сімками" для роз'яснення ситуації, пов'язаної зі спецоперацією щодо "вбивства" Аркадія Бабченка.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів