ГПУ опублікувала реконструкцію подій у Керченській протоці (відео)

У результаті подій на Азові до російського полону потрапили 24 моряки, три українські судна були захоплені силовиками РФ

Азовська криза. Скріншот з відео прес-служби ГПУ пресс-служба ГПУ

Прес-служба Генеральної прокуратури України опублікувала відео - реконструкцію подій кінця листопада в Керченській протоці, коли відбулося захоплення українських моряків і суден Росією.

На відео записано повну хронологію подій - від виходу трьох українських суден з порту Одеси до їх захоплення силовиками РФ. 

Нагадаємо, вранці 25 листопада українські малі броньовані артилерійські катери "Бердянськ" і "Нікополь", а також рейдовий буксир "Яни Капу" здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполя. Поблизу Керченської протоки їх перехопили чотири прикордонні кораблі РФ, хоча, за даними ВМС України, про перехід корабельної групи російську сторону повідомили заздалегідь. 

Російський прикордонний корабель "Дон" пішов на таран українського буксира "Яни Капу", внаслідок чого останній отримав ушкодження. Однак українська корабельна група вирішила продовжити хід, оскільки діяла в рамках міжнародного морського права. Коли вона підійшла до Керченської протоки, Росія оголосила, що перехід закритий в обидві сторони через сходження на мілину танкера. Але пізніше виявилося, що рух українських кораблів блокується навмисно.

Близько 19:00 корабельна група ВМС ЗСУ рушила на вихід з протоки. Російські кораблі почали переслідування, а потім відкрили вогонь на ураження і захопили українські кораблі. Крім суден, в полоні російських силовиків виявилися 24 українських моряка. Троє з них були поранені і доставлені до лікарні Керчі. 

27-28 листопада підконтрольний Росії "суд" у Криму заарештував усіх українських моряків, включаючи поранених, на 60 діб. Їх звинувачують у незаконному перетині російського кордону. Після цього всіх перевезли до ізоляторів Москви, троє перебувають у тюремній лікарні.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів