112.ua

Ще трохи - і прямо в рай: любителям поїздок у Європу залишається зовсім небагато до безвізу. Сьогодні Україна пройшла чергову сходинку, отримавши "зелене світло" від профільного комітету Європарламенту. За оптимістичними сценаріями скасування віз може відбутися вже у червні.

Комітет з громадянських свобод Європарламенту проголосував за безвізовий режим для України. Тепер домовленість повинен підтвердити сам ЄП на пленарній сесії, орієнтовно 5 або 6 квітня. Остаточне затвердження безвізового режиму для громадян України має відбутися на засіданні Ради ЄС у закордонних справах 11 травня. Ще одна хороша новина з міжнародної арени: 20 березня МВФ розгляне виділення Україні траншу 1 млрд доларів.

У Гаазі сьогодні останній день слухань позову України до Росії у справі про порушення Конвенції про боротьбу з тероризмом. Сьогодні виступала російська сторона, при цьому росіяни відкинули звинувачення щодо МН17. Представники РФ, за інформацією журналістів, або уникають коментувати очевидні порушення прав людини, або вдаються до юридичної гімнастики і спотворення норм, закріплених у міжнародних документах. Орієнтовно через 2 місяці суд повинен винести вердикт і вирішити, чи будуть застосовані до РФ обмежувальні заходи.

До обстрілу пасажирського автобуса під Волновахою в січні 2015 р. причетні полковник збройних сил Росії Анатолій Синельников і громадянин України, т. зв. "військовий комендант Докучаєвська" Юрій Шпаков. Про це розповіли сьогодні на брифінгу представники ГПУ і СБУ. Шпаков керував безпосередньо артилерійським батальйоном, який вів обстріл, у результаті якого загинули люди, а Синельников обіймав посаду командира, куратора "5-ї армійської бригади" і командував діями Шпакова. Тоді загинули 12 і дістали поранення 19 осіб. Україна проситиме Інтерпол оголосити в розшук Синельникова.

У патрульній поліції Закарпаття назріває скандал: 73 співробітники написали скаргу на керівника Юрія Марценишина. Вони заявляють про численні порушення законодавства, дисциплінарного статуту, приниження честі та гідності з боку Марценишина, а також його заступника В. Наймана. Сам Марценишин заявляє, що до нього претензій немає, а звернення написано на підтримку деяких патрульних, щодо яких відкрито дисциплінарні справи. Розбиратися в ситуації буде спеціальна комісія Нацполіції.

Президент Петро Порошенко запропонував поширити на телебачення закон про квоти української мови в ефірі. На думку президента, присутність української мови на вітчизняному ТБ неприпустимо низька. А от на радіо вже з 8 листопада діють норми, які зобов'язують радіостанції транслювати в ефірі не менше 35% україномовних творів.

Столицю ввечері 8 березня оповив густий туман, який спостерігався і сьогодні зранку. Найпомітніше природне явище було на лівому березі столиці, зокрема на Позняках, Осокорках, Березняках, Дарниці і Троєщині. У КМДА заявили, що це типове явище для мегаполісів і пов'язане виключно з погодними умовами. 10 березня ситуація не зміниться, будьте уважні на дорогах.