112.ua

Багатий на події день був сьогодні в Україні: з самого ранку всі обговорювали вбивство бойовика "Гіві", потім – призначення нового начальника Нацполіції Сергія Князєва, а під вечір нам трохи розповіли про розслідування справи Шеремета.

У Макіївці невідомі підірвали офіс лідера збройного угруповання бойовиків "Сомалі" Михайла Толстих, відомого як "Гіві". Сам він загинув. Від офісу залишилися лише бетонні стіни. Стріляли з реактивного вогнемет "Шмель". Головних версій три. Перша свідчить, що "Гіві" "прибрали" російські спецслужби, друга – що бойовика ліквідували супротивники з числа самих сепаратистів, а третя вказує на українських силовиків. "Гіві" був відомий любов'ю до тортур і принижень, про що є окремий матеріал, а тут – його біографія.

Новим керівником Національної поліції України став нинішній глава Департаменту карного розшуку НПУ Сергій Князєв. Відповідне рішення було прийнято в ході сьогоднішнього засідання уряду. Перед затвердженням на новій посаді Князєв виступив перед членами Кабміну з короткою промовою. За рішення про призначення Князєва члени уряду проголосували одноголосно.

Пірати напали на вантажне судно BBC Caribbean в територіальних водах Нігерії і викрали одного українці і сімох росіян. Судно вирушило з камерунського порту Доала 4 лютого і прямувало в порт Лас Пальмас в Іспанії, куди повинно було прибути 15 лютого. Зараз українця намагається звільнити консул.

У Верховній Раді знову розгорілися мовні суперечки. Під час пленарного засідання 8 лютого спікер Андрій Парубій попросив говорити українською депутата від "Опоблоку" Наталію Королевську, а трохи пізніше - і її однопартійця Сергія Матвієнкова. При цьому опозиціонер Олександр Долженков спробував оскаржити такі прохання. Парубій вже вніс до парламенту законопроект, що зобов'язує всіх народних обранців виступати тільки державною мовою (зараз там прописано, що засідання Ради, комітетів і комісій ведуться державною мовою, але промовець може виступати іншою).

У поліції сьогодні привідкрили завісу над розслідуванням гучної справи про вбивство журналіста Павла Шеремета 20 липня 2016 року. Основна версія – професійна діяльність, причому, можливо, замовлення на вбивство надійшло з РФ. У вибухівці, яку привели в дію дистанційно, використовувалася протипіхотна міна, журналіст помер від травматичного шоку та втрати крові. Поліція показала фрагменти відео з камер спостереження, де є підозрілі люди, що тиняються біля місця злочину перед вибухом, а також вже відома нам пара з раніше опублікованого нічного відео. Жінку в перуці підозрюють у закладенні вибухівки.

"Прославився" сьогодні і нардеп Олексій Гончаренко. Він на знак протесту проти висловлювань посла Німеччини Ернста Райхеля про вибори на Донбасі розмалював фрагмент Берлінської стіни біля посольства Німеччини в Києві. Гончаренко написав на історичному артефакті nein (ні). У посольстві Німеччини сказали, що шкодують про псування фрагмента і констатували порушення Віденської конвенції про дипломатичні відносини.