112.ua

Роману Насірову вночі нарешті обрали запобіжний захід і відвезли його до СІЗО, тривають слухання позову України до РФ в Міжнародному суді ООН у Гаазі: сьогодні слово надали Росії, і її делегати заявили, що бойовики на Донбасі знайшли свою зброю в шахтах. Авдіївка знову зі світлом, а завтра можуть дати і воду. Детальніше про інші головні події передсвяткового дня в нашому традиційному огляді.

Усуненому очільнику ДФС України Роману Насірову вночі обрали запобіжний захід у вигляді арешту на 60 діб з можливістю застави в сумі 100 млн грн. Рішення будуть оскаржувати і захист, і антикорупційна прокуратура. Зараз Насіров знаходиться у СІЗО, у чотиримісній камері з одним сусідом по камері. Його стан оцінюється як задовільний, спілкуватися зі ЗМІ він не хоче.

В Авдіївці на третій день після обстрілу, що пошкодив ЛЕП, відновили електропостачання. Світло подали на місто і на коксохім. Завтра вранці почнеться підключення до електропостачання Донецької фільтрувальної станції.

Міжнародний суд ООН продовжив розглядати позов України до РФ: сьогодні слово надали російській стороні. Один з представників РФ Ілля Рогачов відзначився резонансним поясненням того, звідки бойовики на Донбасі взяли зброю. За його версією, радянська або залишена українською армією зброя лежала в шахтах, і бойовики знайшли її самі. Рогачов не став коментувати представлені українською стороною докази про використання бойовиками на Донбасі новітньої зброї, яка є на озброєнні тільки в російській армії.

"Сбєрбанк" Росії почав обслуговувати у своїх відділеннях клієнтів, які надають "паспорти" так званих "ДНР" і "ЛНР". Не минуло й місяця з моменту указу Путіна про визнання дійсними цих "паспортів". Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков закликав НБУ відреагувати і заборонити діяльність "Сбєрбанку Росії".

У Дніпрі у директора підприємства, підозрюваного в розкраданні 3 млн грн держкоштів, знайшли іменний годинник президента РФ. Чиновник уклав "договір" з капітального ремонту 12 електродвигунів з підприємством, яке виготовляє картон. Крім того, з жовтня 2016 р. по січень 2017 р. чиновник не виплачував працівникам заробітну плату, внаслідок чого виникла заборгованість у сумі понад 6,4 млн грн.