112.ua

Головна новина дня, безсумнівно, — затвердження безвізу для України в Європарламенті. Хоча дисципліновані євродепутати і заплуталися в голосуванні, все закінчилося благополучно. Про інші новини цього дня читайте в традиційному огляді.

Європарламент проголосував за надання Україні безвізового режиму з ЄС. За це рішення проголосував 521 європарламентар. Проти – 75, 36 утрималися. Під час голосування сталася плутанина - не всі одразу зрозуміли, є безвіз в України чи ні. Спочатку депутати голосували за поправку проти безвізу, яку внесли кілька парламентаріїв від Німеччини, Франції та Великої Британії. Депутати її не підтримали. Тепер 26 квітня це рішення мають затвердити посли ЄС.

У пункті пропуску Дорогуськ польські прикордонники затримали двох українок, які намагалися провезти зенітну гармату. Гармату з замком радянського виробництва перевозили на фургоні з українською реєстрацією. Агентство внутрішньої безпеки здійснює розслідування у справі спроби незаконного ввезення зброї на територію Польщі.

В окупованому Сімферополі на Центральному ринку ОМОН провів рейд і затримав 60 осіб. Серед них були правозахисник Андрій Крисько і журналіст Тарас Ібрагімов. Затриманих відвезли до Центру боротьби з екстремізмом ("Центр Е"). Генеральна прокуратура України відкрила кримінальне провадження за ч. 2 ст. 146 КК України (незаконне позбавлення волі двох або більше осіб).

У Полтаві вчора ввечері сталися бійки через забудову арки в центрі міста. Арку міськрада віддала в користування підприємцю нібито для установлення газетних кіосків. Мешканці обурюються тим, що їм перекрили вхід у власний двір, і ходять по судах. Вчора терпець деяких з них увірвався, і вони зчепилися з охоронцями, яких найняв забудовник. У хід пішли палиці, каміння і холодна зброя; поранено, за різними даними, від двох до десяти протестувальників, а також охоронців та поліцейського. Поліція відкрила п’ять кримінальних справ.