112.ua

Обшуки в "Укрнафті", черговий сканадал з Євробаченням і нові правила ввезення книг з РФ - ось чим жила Україна у середу, 5 квітня.

Дві ТЕС в Україні припинили свою роботу і інші на черзі. Трипільська ТЕС призупинила роботу з метою економії антрацитового вугілля, а Придніпровська - через блокаду поставок вугілля з окупованого Донбасу. в "Укренерго" пояснюють, що опалювальний сезон завершено, отже, Трипільська ТЕС може припинити генерацію без відчутних наслідків для споживачів регіону. У четвер, 6 квітня, відключать Зміївську теплоелектростанцію в Харківській області, а 11-го - Криворізьку. В "Укренерго" відзначають, що об'єднана енергосистема України працює в постійному режимі, ситуація повністю контролюється.

Уряд затвердив порядок видачі дозволів на ввезення видавничої продукції, яка виготовлена та/або ввозиться з РФ і тимчасово окупованої території. Видачу (відмову, анулювання) дозволу буде здійснювати Держкомтелерадіо. Суб'єкт господарювання повинен подати в письмовій або паперовій формі заяву, один примірник оригіналу ввезеного видання або його електронний аналог у форматі PDF, оригінал або завірену копію угоди, укладеної з власником прав на видання, і рецензію, складену державною мовою фахівцем з оцінки і характеристики змісту видання. У разі виявлення будь-яких порушень, документи передаються на розгляд експертної ради Держкомтелерадіо з питань аналізу та оцінки видавничої продукції. Саме рішення експертної ради є підставою для надання дозволу або відмови.

Рада дала можливість деяким мешканцям приватизувати кімнати в гуртожитках. Право на приватизацію житлових приміщень у гуртожитках мають громадяни та члени їх сімей, одинокі громадяни, які не мають власного житла, "не використали право на безкоштовну приватизацію державного житлового фонду, на правових підставах, визначених цим Законом, вселені в гуртожиток і фактично проживають у гуртожитку протягом тривалого часу ". Закон не поширюється на тих, хто проживає в гуртожитках, призначених для тимчасового проживання, в зв'язку з навчанням, перенавчанням чи підвищенням кваліфікації або з роботою (службою) за контрактом, тих, хто проживає в гуртожитку без правових підстав, визначених цим законом.

Генеральна прокуратура України провела обшуки в центральному офісі ПАТ "Укрнафта" за фактом зловживання службовим становищем співробітниками протягом 2013-2015 років. В ході досудового розслідування встановлено, що продажі видобутої сировини здійснювалися в основному підприємствам, які входили в групу "Приват", а тому керівники ПАТ "Укрнафта", діючи в інтересах цих підприємств, навмисне надавали Аукціонному комітету недостовірні відомості про щільність нафти, що видобувається. Це призвело до заниження обсягу кожного лота видобутої сировини, виставленого на продаж, і зменшення його вартості, попередньо завдавши збитків ПАТ "Укрнафта" на майже 140 млн грн.

Ні дня не обходиться без скандалу, пов'язаного з Євробаченням. На цей раз російські пранкери нібито від імені українського прем'єр-міністра Володимира Гройсмана зателефонували генеральному директорові Європейського мовного союзу (EBU) Інгрід Дельтенре, щоб переконатися, чи дійсно EBU готові покарати офіційний Київ за відмову в участі російської конкурсантки Юлії Самойлової. Під час розмови глава EBU нібито відкрито стверджує, що Київ може в останній момент втратити право проведення конкурсу. У цьому випадку країною — господаркою Євробачення-2017 стане Німеччина. У відповідь на це офіційний представник ЄВС Девід Гудман заявив, що переносити Євробачення з Києва не будуть.