112.ua

Президент України дав зрозуміти, що поблажки для Самойлової не буде, у РФ назвали ім'я смертника з пітерського метро, а Нацбанк дозволив українцям купувати більше валюти. Детальніше про ці та інші події дня - у традиційному огляді.

Російські слідчі встановили особу смертника з пітерського метро. 22-річний Акбаржон Джалілов привів у дію вибуховий пристрій у вагоні поїзда, а перед цим залишив сумку з вибухівкою на станції "Площа Повстання". Джалілов родом з Киргизстану, у Санкт-Петербурзі працював автослюсарем, а громадянство РФ отримав за клопотанням батька. За останніми даними, в результаті теракту загинули 14 осіб, 51 постраждав.

Президент Петро Порошенко прокоментував ситуацію з Євробаченням і забороною на в'їзд Юлії Самойловій. Він вважає, що спецслужби прийняли правильне рішення. На думку гаранта, Росія не збиралася брати участь у конкурсі в Києві і, вибравши Самойлову, була націлена на провокацію. Тим часом, у РФ скасували продаж квитків на pre-party Євробачення, хоча на сайті конкурсу Самойлова раніше заявлена у другому півфіналі під номером 3.

Рада внесла зміни до ПДР. Згідно з прийнятим законом, перевага в русі на перехрестях, де організовано круговий рух, надається транспортним засобам, які вже рухаються по колу.

Національний банк пом'якшив обмеження з продажу валюти населенню з 12 тис. грн/день до 150 тис. грн/день в еквіваленті. Воно діяло з червня 2016 року. У НБУ зазначають, що такий крок допоможе збільшити глибину і ліквідність офіційного готівкового валютного ринку. Крім того, Нацбанк знизив вимоги продажу валютної виручки юрособами з 65% до 50%.

У Європарламенті зареєстрували поправку проти безвізу для України. Авторами поправки є три депутати, представники політичної групи "Європа свободи і прямої демократії", які сповідують праву націоналістичну і євроскептичну ідеологію, Великої Британії, Німеччини та Швеції. Зазначимо, що при цьому в Європарламенті є переважна ліберально-демократична більшість, яка неухильно підтримує безвізовий режим для українців.