112.ua

Багатостраждальна Авдіївка, як і раніше, під вогнем бойовиків: весь день жителі чекали того, що ремонтники зможуть відновити електропостачання, але гарантій безпеки так і не отримали. В окупованому Донецьку між тим була знеструмлена шахта ім. Засядька з двома сотнями гірників під землею.

В Авдіївці оголошено надзвичайний стан у зв'язку із загостренням ситуації через активізацію бойовиків і загрозою гуманітарної катастрофи. Місцева влада готується до можливої евакуації, вже напоготові транспорт, а людей можуть прийняти в Слов'янську, Краматорську та Святогорську. Поки евакуйовані тільки люди з особливими потребами і хворі. В будинках жителів підтримується тепло завдяки коксохіму, рятувальники організували пункти обігріву, для людей розвозять гарячу їжу, а в багатьох містах збирають теплі речі, продукти, медикаменти. О 12:00 сьогодні мав початися режим тиші, який дозволив би ремонтним бригадам провести роботи з відновлення електропостачання, однак письмового підтвердження припинення вогню в зоні ремонтних робіт російська сторона в СЦКК так і не надала. Сьогодні ремонтні бригади вже не зможуть вийти на місце розриву лінії електропостачання.

Сьогодні в районі 5-ї ранку було знеструмлено електропідстанцію шахти ім. Засядька в окупованому Донецьку. Під землею опинилися заблокованими 203 гірники, шахтарям довелося провести більше 12 годин без їжі, поки їх не підняли на поверхню. На щастя, на цей раз обійшлося, але шахта Засядька все одно має погану славу. Тут зібрані сім найбільших трагедій, що відбувалися на ній за останні роки.

Київ сьогодні отримав ключ від Євробачення. Його передала меру Кличку президент міської ради торішнього господаря конкурсу – Стокгольма – Єва-Луїза Ерландссон. Також відбулося жеребкування учасників півфіналів, які відбудуться 9 і 11 травня. Україна безпосередньо проходить у фінал, а за правилами конкурсу зможе голосувати за улюблених виконавців у другому півфіналі.

МЗС України направило Росії ноту проти наміру Російської православної церкви взяти у власність частину споруд заповідника "Херсонес Таврійський" в анексованому Криму. Українські дипломати апелюють до положень Конвенції про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту, згідно з якими держава, яка здійснює окупацію, зобов'язана забезпечити належну охорону культурних цінностей і повагу до них.