Головні новини 31 серпня: Розслідування замаху на Порошенка і катастрофічні наслідки "Гарві"

У четвер, 31 серпня, СБУ повідомила, що розслідує дві справи за фактом замаху на президента Порошенка, прокуратура повідомила про підозру керівникові апарату КМДА Володимиру Бондаренку за фактом використання підробленого диплома, а експерти побоюються екологічної катастрофи через короїда. Ці та інші новини - в нашій традиційній добірці

У СБУ є дві справи за фактами можливого замаху на життя президента України Петра Порошенка. Про інші подробиці не повідомляють, але варто нагадати, що під час останнього візиту президента до Харківської області анонім заявив про спланований замах на Петра Порошенка.

Прокуратура сьогодні повідомила, що керівникові апарату КМДА Володимиру Бондаренку вручено підозру за фактом використання підробленого диплома Львівського національного університету ім. Івана Франка. Нагадаємо, що з 7 червня Володимира Бондаренка відсторонено від виконання посадових обов'язків "до завершення офіційних перевірок та розслідувань, пов'язаних з оприлюдненням інформації про нібито використанняі підроблених документів".

Президент Петро Порошенко сьогодні підписав указ № 254/2017 і ввів у дію рішення РНБО "ПРО стан виконання рішення Ради національної безпеки та оборони України від 29 грудня 2016 року "Про загрози кібербезпеці держави та негайні заходи щодо їх нейтралізації". Згідно з документом, уряд має за три місяці врегулювати питання щодо заборониу держорганам і підприємствам укладати договори доступу до мережі інтернет з операторами телекомунікацій, у яких відсутні документи про підтвердження відповідності системи захисту інформації встановленим вимогам. Також потрібно запровадити механізми захисту державних електронних інформаційних ресурсів, підготувати проект закону про розмежування кримінальної відповідальності за злочини в сфері використання електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем та комп'ютерних мереж і мереж електрозв'язку, вчинені щодо державних та інших інформаційних ресурсів, щодо об'єктів критичної інформаційної інфраструктури та інших об'єктів, а також відповідного розмежування підслідності.

Катастрофічними є наслідки урагану "Гарві" в Техасі. Затопило хімзавод компанії Arkema в Кросбі (штат Техас). Сьогодні там пролунало два вибухи. Завод, розташований в 40 км від Х'юстона, опинився в епіцентрі дії урагану "Гарві", а керівництво Arkema ще напередодні оголосило, що на підприємстві унеможливлено охолодження хімічних речовин через втрату потужностей внаслідок повені. Два вибухи прогриміли о 02:00 місцевим часом, а відразу після цього на території підприємства почалася пожежа. За попередніми даними, після вибуху госпіталізовано десятьох осіб, один з потерпілих поскаржився на проблеми зі здоров'ям після вдихання парів токсичних речовин.

Україні, на думку експертів, може загрожувати екологічна катастрофа через пошкодження лісів короїдом. Так, тільки у Волинській області 7 тис. га лісу пошкоджено короїдом. Вогнище хвороби виявлено в Маневицькому районі області. Оглянувши уражені території, експерти дійшли висновку, що екологічна катастрофа може мати всеукраїнські масштаби. У зв'язку з цим потрібно діяти консолідовано і швидко на всіх рівнях. За словами фахівців, ураженню короїдом піддаються рослини всіх вікових груп. Тому проблема загострюється щодня і може поширитися по всій Україні.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...