112.ua

Екс-генпрокурор Віктор Шокін хоче через суд поновитися на посаді, "Сбербанк" домовився про продаж української "дочки", а ЗМІ відправили Дмитра Пєскова в окупований Луганськ, хоча сам він це заперечує. Детальніше про ці та інші події сьогоднішнього дня читайте в традиційному огляді.

Апеляційний суд доручив Оболонському районному суду Києва розглядати кримінальне провадження за обвинуваченням екс-президента України Віктора Януковича у державній зраді. Дата першого підготовчого судового засідання поки невідома.

Між Грузією і Євросоюзом з 28 березня почав діяти безвізовий режим. Тепер громадяни Грузії зможуть відвідувати країни Євросоюзу за біометричними паспортами без віз не більше, ніж на 90 днів протягом півроку. Для громадян Грузії, які проживають на окупованих Росією територіях Абхазії та Південної Осетії, також доступний безвізовий режим.

Видання "Острів" з посиланням на джерело в одній зі спецслужб України повідомило, що в Луганськ таємно прибув прес-секретар президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков, а одна з версій візиту – можлива зміна "керівництва" так званої "ЛНР". В СБУ сказали, що перевіряють цю інформацію, а сам Пєсков назвав її черговою "качкою".

"Сбербанк" Росії домовився про продаж своєї української "дочки" консорціуму за участю латвійського Norvik Banka і білоруської компанії. При цьому Національний банк України ще не отримував офіційного повідомлення від потенційних інвесторів щодо купівлі ПАТ "Сбербанк" (Київ) або відповідних документів для набуття істотної участі.

ЗМІ назвали ім'я передбачуваного спільника вбивці Вороненкова, який повинен був відвезти кілера з місця злочину. Це колишній боєць ПС та "Донбасу" Ярослав Левенець (позивний "Хантер"), тренер з бойового гопака. У 2012 році він побував у СІЗО за звинуваченням у створенні ОЗУ і відмиванні грошей, а потім вийшов і поїхав в АТО. У день вбивства Вороненкова Левенець був на допиті в прокуратурі, але зник і зараз не виходить на зв'язок.

Колишній генеральний прокурор Віктор Шокін просить Вищий адміністративний суд (ВАСУ) визнати незаконними і скасувати указ президента про його звільнення і постанову Верховної Ради, яка схвалила його звільнення. Суд відкрив провадження за позовом Шокіна і призначив судове засідання на 10 квітня на 15:30.