112.ua

Подій у понеділок, 27 лютого, було не багато, проте всі значні.

Сьогодні три роки, як Крим окупований Росією. В Україні початком тимчасової окупації Криму вважається 20 лютого, але 27 лютого окупаційні війська захопили будівлі органів місцевої влади. Депутати Верховної Ради АР Крим тоді ж відправили у відставку уряд Анатолія Могильова і призначили "головою" Сергія Аксьонова, який заявив про невизнання нового керівництва України та звернувся до Росії за "сприянням у забезпеченні миру і спокою на території Автономної Республіки Крим".

Рада ЄС сьогодні схвалила скасування віз для громадян Грузії. Залишилося підписати, опублікувати рішення і через 20 днів їздити з Грузії до ЄС без віз. Для України теж є хороші новини. Рада ЄС також затвердила механізм призупинення безвізового режиму для третіх країн. Саме неузгодженість цієї процедури назвали останньою перепоною перед безвізовим режимом для України. Так що, чекаємо, що незабаром і до нас дійде безвізова черга.

В Авдіївці відновлюють електропостачання. Пориви лінії усунено, світло в місті з'явилося. Що стосується ситуації в зоні бойових дій, то за минулу добу загинули двоє бійців, ще двох - поранено, двох - травмовано. Триває й енергетична блокада. Бойовики заявили, що почнуть захоплювати підприємства, які перебувають в юрисдикції України, але територіально на непідконтрольній Києву території, якщо не знімуть блокаду до 1 березня. Блокадники заявили, що їх такими погрозами не налякати, і відмовилися.

Нардеп Савченко і керівник центру визволення полонених ГО "Офіцерський корпус" Володимир Рубан у черговий раз з'їздили в Донецьк і поплатилися за це. Дозвіл на перетин лінії зіткнення в АТО СБУ вже скасувала для Рубана. Речник СБУ Олена Гітлянська повідомила, що про поїздку запитають у найближчі дні й у Савченко. Їй теж можуть заборонити перетинати лінію розмежування.

У Чернігові злочинець, який тікав від переслідування, кинув у поліцейських гранат. Чоловік відкрив стрілянину в одному з ломбардів міста, важко поранив співробітника і втік. Сьогодні карний розшук і спецназ взяли штурмом квартиру, в якій переховувався злочинець. Під час штурму зловмисник кинув гранату. Двох поліцейських поранено.

Тим часом у столиці шукають грабіжника банків. Чоловік 50-55 років, в окулярах і темному пальто заходить у банк, погрожуючи зброєю, забирає гроші і залишає солодощі. У поліції кажуть, що на його рахунку за 10 років близько десятка пограбувань. За інформацію про цього чоловіка обіцяють винагороду в розмірі 100 тис. гривень.

І про духовне. Сьогодні - перший день одного з постів - Великого. Про правила посту можна прочитати тут.