112.ua

Ветерани АТО блокують залізничні перевезення на окуповану територію Луганської області, у Дніпрі шукають зловмисників, які розстріляли машину охоронної фірми, а в поліції виходять на фінішну пряму відбору керівника. Детальніше про ці та інші події дня - у вечірньому огляді.

25 січня ветерани АТО заблокували залізницю Луганськ - Попасна в рамках торгової блокади окупованих регіонів Донбасу. В результаті було заблоковано рух 12 поїздів із загальною кількістю 700 вагонів. Прокуратура відкрила кримінальне провадження, а заступник міністра з окупованих територій Георгій Тука заявив, що блокада може залишити всю Луганську область без світла. В СБУ блокаду не схвалили і закликали людей, які беруть участь у ній, йти в АТО. Між тим, учасники акції планують перекривати і інші ділянки, домагаючись, як вони кажуть, припинення торгівлі з терористами і Росією.

У Дніпрі ввечері 25 січня розстріляли автомобіль охоронної фірми. Зловмисники вбили і пограбували підприємця, а також поранили двох його охоронців. По місту оголошено план "Перехоплення".

Їх стає все менше, і в кінці залишиться тільки один – Нацполіція оприлюднила список з тепер вже 10 претендентів на крісло глави відомства. Усі вони вже пройшли тестування і зараз будуть брати участь в інтерв'ю. Орієнтовно до 6 лютого оберуть трійку фіналістів, їхні кандидатури розгляне міністр внутрішніх справ і обере одного. Після цього переможця повинен затвердити Кабмін.

Генеральна прокуратура України спільно з Нацполіцією України затримала помічника народного депутати України від Радикальної партії за шахрайство. Помічника нардепа Олексія Кириченка Бевзюка затримали в кафе за вимагання у підприємця 200 тис. грн, які жертва мала передавати частинами щомісяця. А от в Ужгороді заступника мера Іштвана Цапа затримали за підозрою у вимаганні у підприємця 40 тис. грн за приватизацію землі. Сам Цап всі звинувачення відкидає і заявляє, що знаходиться у відрядженні, а не ховається.

Українська вчена Марина В'язовська отримала престижну Премію Салема 2016", яку щорічно присуджують математику за видатні результати досліджень, пов'язані з теорією чисел. Ця премія є дуже престижною, аналог Нобелівської, але для математиків. Комісія присудила премію за відкриття найбільш міцної упаковки куль в 8 і 24-вимірних просторах. Раніше завдання упаковки куль було вирішенае лише для просторів з трьома і менше вимірами.