112.ua

Головні "важковаговики" знялися з конкурсу на посаду голови Нацполіції, адвоката Миколу Полозова затримала ФСБ, а в Кабміні остаточно відхрестилися від підвищення пенсійного віку. Про ці та інші події дня розповідаємо у традиційному огляді.

Адвоката Миколу Полозова сьогодні затримала ФСБ в анексованому Криму. Його відвезли на допит як свідка у справі заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова, при цьому допит передбачав розкриття адвокатської таємниці. Полозов відмовився давати показання, а слідчий попередив, що за це тепер його може чекати кримінальна справа. Полозов захищає заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова та Ахтема Чийгоза.

В. о. голови Нацполіції Вадим Троян і начальник столичної поліції Андрій Крищенко знялися з конкурсу на посаду глави відомства. Вчора вони не прийшли на тестування, а сьогодні з інтервалом у годину оголосили про припинення участі у відборі. Крищенко пояснив, що відчуває себе відповідальним за трагедію в Княжичах, а Трояну не вистачило близько 20 місяців стажу роботи для проходження всіх критеріїв конкурсу. Фінальну трійку кандидатів повинні вибрати до 15 лютого.

У ПАРЄ сьогодні прийняли резолюцію щодо України. При цьому ПАРЄ відхилила поправку про проведення виборів у Раду на окупованих територіях України. Згідно з текстом резолюції, ПАРЄ вітає реформи, які проводяться українською владою. При цьому наголошується, що, визнаючи зв'язок між Мінським процесом і багатьма реформами, відсутність прогресу в імплементації мінських угод не повинна використовуватися як виправдання відсутності підтримки темпів, прихильності імплементації інших реформ.

Питання про підвищення пенсійного віку зняте з переговорів з МВФ щодо нової редакції Меморандуму про співпрацю. Про це повідомив віце-прем'єр Розенко. Він додав, що переговори щодо підготовки нової редакції меморандуму, в тому числі і з питання пенсійної реформи, ще тривають.

У столиці Сомалі Могадішо в результаті нападу бойовиків на готель загинули 28 людей. Спочатку біля воріт готелю вибухнув замінований автомобіль, а коли бойовики вдерлися на територію готелю, пролунав ще один вибух. Відповідальність за напад взяли на себе бойовики угруповання "Аш-Шабаб".

Вандали осквернили меморіальний комплекс "Биківнянські могили" в Києві. Червоною масляною фарбою вони розмалювали стіни і центральний монумент в українській частині меморіалу, а також польську стіну пам'яті та вхідну конструкцію польського військового кладовища. Домкратом намагалися зруйнувати вхідні стелу на польській частині Меморіалу. Поліція відкрила кримінальне провадження, а МЗС Польщі направив ноту з вимогою розслідувати інцидент. Глава Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович зазначив, що все це схоже на вандалізм у Гуті Пеняцькій та спрямоване на дестабілізацію українсько-польських відносин.