112.ua

СБУ врятувала Антона Геращенка від замаху, але в це не всі вірять; Януковича знову викликають на допит, але він, звичайно ж, не прийде. Про ці та інші новини сьогоднішнього дня читайте в традиційному огляді.

На вихідних Служба безпеки України відзвітувала про запобігання замаху на радника глави МВС, народного депутата Антона Геращенка. Замах нібито було замовлено уродженцем РФ, який жив у Харківській області, а зараз виїхав в РФ. Виконавцями називають двох раніше судимих чоловіків, які повинні були підірвати автомобіль нардепа. Зловмисників нібито затримали з вже готовим вибуховим пристроєм і заарештували без права застави. Сам Геращенко заявив, що замах на нього і вбивство журналіста Павла Шеремета влітку минулого року готувалося з єдиного диверсійно-терористичного центру на території РФ. Проте не всі вірять, що замах на Геращенка дійсно планувався.

Головна військова прокуратура викликає колишнього президента Віктора Януковича на допит і для ознайомлення з матеріалами справи про державну зраду на 27 і 30 січня. На 27 січня на 15:00 прокуратура викликає екс-президента у зв'язку зі зміною підозри. На 30 січня на 15:00 Янукович викликається для відкриття стороні захисту матеріалів кримінального провадження.

У Страсбурзі сьогодні розпочалася зимова пленарна сесія ПАРЄ, яка триватиме до 27 січня. Росія в цьому році не приймає участі в пленарних засіданнях. В ході сесії повинна бути представлена моніторингова доповідь про те, як функціонують демократичні інститути в Україні, також глава української делегації Володимир Ар'єв буде вимагати звільнити незаконно утримуваних українських журналістів на території Росії. Іспанського політика Педро Аграмунта переобрали на другий термін президентом ПАРЄ, а українського нардепа від "Народного фронту" Георгія Логвинского обрали одним із віце-президентів ПАРЄ.

Президент Петро Порошенко створив над окупованим Донбасом військово-повітряну зону, таким чином, змінивши попередній військово-адміністративний поділ території України щодо повітряного простору. Нова зона "Схід" проходить "по зовнішній межі прибережних вод Азовського моря шириною 12 морських миль, відлічуваних від лінії найбільшого відливу як на материку, так і на островах, що належать Україні, до найближчої точки державного кордону України з Російською Федерацією на суші, далі по лінії державного кордону України з Російською Федерацією".

Державна фіскальна службі за клопотанням Генпрокуратури перевірить сплату податків 9 народними депутатами. У списку Олесь Довгий, Євген Бакулін, Андрій Лозовий, Юрій Солод (чоловік Наталії Королевської), Борислав Розенблат, Сергій Рибалка, Олександр Горбунов, Віктор Романюк, Геннадій Бобов.