112.ua

Сьогоднішній день запам'ятався вуличними акціями: у Києві на Майдані праві сили провели свій марш, а на західному кордоні водії з машинами на іноземних номерах блокували кілька доріг, вимагаючи врегулювання ввезення авто з іноземною реєстрацією.

У Києві на Майдані Незалежності сьогодні відбувся Марш національної гідності, який організували ВО "Свобода", "Правий сектор" і партія "Національний корпус" ("Азов"). Організатори вимагали знизити тарифи на комунальні послуги, не приватизувати державні підприємства, залишити мораторій на продаж землі, припинити торгівлю з окупованими територіями і розірвати дипломатичні відносини з РФ. Учасники використовували піротехніку, але в цілому марш пройшов спокійно і без порушень. У ньому взяли участь, за різними даними, від 5 до 20 тис. осіб.

Учора ввечері в Одесі затримали матроса-контрактника, який намагався провезти на Майдан до Києва зброю, а саме, 12 автоматів, 2 кулемети, набої та гранати. За версією військового прокурора Анатолія Матіоса, матрос замовив зброю для так званої "Одеської народної республіки", у СБУ поки не знають, чи причетний військовослужбовець до якого-небудь руху. У командуванні ВМС назвали вчинок матроса ганебним поодиноким випадком і не перевірили наявність зброї у всіх частинах, а також посилили його охорону. Розпочато кримінальне провадження за ст. 263 (Незаконне поводження зі зброєю).

Власники автомобілів з іноземною реєстрацією сьогодні блокували три дороги на під'їздах до західного кордону. Акції пройшли поблизу ПП "Шегині", що на кордоні з Польщею, "Порубне" - з Румунією та "Ужгород" - зі Словаччиною. Такими діями вони виступають проти діючих митних правил, вимагаючи врегулювання ввезення авто з іноземною реєстрацією.

Президент Петро Порошенко сьогодні виступив на оперативному зборі керівного складу ЗСУ, де розповів про загрозу вторгнення Росії (вона як і раніше висока: поблизу кордону знаходяться до 50 тис. військових РФ) і роль Придністров'я (розгорнутий там російський контингент також може використовуватися для атаки на Україну). Також глава держави переконаний, що майбутні президентські вибори в РФ є аргументом для підвищення боєготовності ЗСУ.

Київський апеляційний господарський суд підтвердив стягнення з "Газпрому" 172 млрд грн штрафу та пені, накладених на нього рішенням Господарського суду за позовом Антимонопольного комітету України. 22 січня АМКУ оштрафував "Газпром" на суму в розмірі 85,966 млрд гривень за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту газу, а оскільки ці гроші так і не були сплачені, постановив примусово стягнути їх. АМКУ розглядає можливість стягнення з "Газпрому" штрафу також і в іноземних юрисдикціях.