112.ua

Київрада сьогодні відзначився одразу кількома гучними ініціативами, ВАСУ відмовився розглядати позов Віктора Шокіна про відновлення на посаді генпрокурора, а в київській гімназії дитячі пустощі призвели до госпіталізації учнів. Детальніше про ці та інші події 20 квітня - у традиційному огляді.

Київська міська рада прийняла за основу проект рішення щодо українізації в столиці сфери обслуговування, реклами і іншого. Всі оголошення, вивіски і реклама повинні оформлятися українською мовою або іншою мовою з обов'язковим зазначенням їх перекладу або транслітерації. У кафе в першу чергу будуть подавати україномовне меню і тільки за окремою прохання – меню на іншій мові. Те ж саме стосується і спілкування продавців і офіціантів з клієнтами: переходити на недержавний вони будуть тільки на прохання. І це не єдина резонансна пропозицію: депутати хочуть збільшити штрафи за куріння в заборонених місцях в 50-100 разів. Вони звернулися з такою ініціативою до Кабміну та Верховної Ради.

Вищий адмінсуд відмовився розглядати позов колишнього генпрокурора Віктора Шокіна про поновлення на посаді. Таке рішення було ухвалене із-за порушення строків на оскарження.Представники Шокіна просили суд відновити такі терміни і вважати їх аргументи поважними, однак ВАСУ відмовив у задоволенні їх клопотання.

На Закарпатті затримали монгольського дипломата з великою партією контрабандних цигарок. У мікроавтобусі марки Vito на дипломатичних номерах було виявлено приблизно 10 000 пачок цигарок з акцизними марками. Водій автотранспорту намагався перемістити тютюнові вироби під виглядом дипломатичної пошти і пред'явив дипломатичний паспорт. Попередня вартість контрабанди - приблизно 200 тис. гривень.

У Києві на Подолі учень гімназії розпилив порошковий вогнегасник. Хлопчик грав з вогнегасником на перерві і випадково натиснув на важіль. В результаті такого необережного поводження шестеро учнів 11-12 років отримали незначні травми очей. За уточненою інформацією поліції, у лікарні зараз перебувають 5 дітей.

Поліція закрила кримінальне провадження за фактом смерті екс-голови Фонду державного майна Валентини Семенюк-Самсоненко-у зв'язку з відсутністю складу злочину. Правоохоронці встановили, що це було самогубство. Валентина Семенюк-Самсоненко була знайдена мертвою у власному будинку 27 серпня 2014 р. В МВС заявили, що вона застрелилася з мисливської рушниці.