112.ua

Грузія, нарешті, дочекалася безвізу, а Україна все ще ні, Авдіївка п'ятий день без світла, а бабак Філ зробив невтішний прогноз. Детальніше про ці та інші головні новини дня - у нашому традиційному огляді.

Європарламент на пленарному засіданні проголосував за надання Грузії безвізового режиму при відвідуванні її громадянами країн "Шенгенської зони". 553 депутатів проголосували за, 66 - проти, 28 – утрималися. У разі виявлення будь-яких порушень Євросоюз введе механізм щодо призупинення візового режиму Грузії. В Україні новину сприйняли з оптимізмом, розраховуючи, що наступними у черзі на безвіз будемо саме ми.

Авдіївка вже п'ятий день без світла: ремонтним бригадам ніяк не вдається відремонтувати пошкодження ЛЕП через обстріли. Бригаду ремонтників ДТЕК, яка повинна була полагодити електропостачання, знову обстріляли, незважаючи на присутність патрулів СММ ОБСЄ. У ВЦА сподіваються, що роботи вдасться здійснити завтра. З міста евакуювали на даний момент 188 осіб, більшість з них - діти. При цьому в Авдіївці поновилися заняття в школі №7. Людям роздають гаряче харчування, питну воду, з різних міст везуть гуманітарку.

Учасники торгової блокади Донбасу перекрили ще одину ділянку колії, яка веде до окупованої Горлівки. Штаб блокадників повідомив, що має намір пропускати електрички до Курдюмівки, а блокувати тільки товари промислового виробництва. У поліції повідомили про відкриття провадження. Поліцейські Бахмутського району були підняті по тривозі і переведені на посилений режим несення служби.

Президент РФ Володимир Путін призначив новим "прокурором" окупованого Криму замість Наталії Поклонської Олега Камшилова. В указі йдеться, що Камшилов призначений на 5-річний термін. Раніше він обіймав посаду першого заступника прокурора Москви.

Знаменитий американський бабак Філ з Пенсільванії передбачив, що весни не буде ще 6 тижнів. З ним згоден і український Тимко з Харкова. Останнього також запитали про безвіз з ЄС і гризун підбадьорив українців: напророкував, що лібералізація буде вже в цьому році.