112.ua

Надію Савченко нещодавно виключили з делегації в ПАРЄ, а тепер хочуть вивести зі складу парламентського комітету з нацбезпеки і навіть звинувачують у держзраді. Трагедія в Княжичах для ряду поліцейських обернулася звільненням, а мер польського Перемишля став персоною нон ґрата за "розпалювання міжнаціональної ворожнечі". Про інші новини цього дня читайте в традиційному огляді.

Надію Савченко хочуть виключити з комітету Верховної Ради з нацбезпеки. Основною причиною стала її зустріч з ватажками "ЛНР" і "ДНР". Під час засідання комітету нардеп від БПП Іван Винник також звинуватив її в державній зраді. Голова комітету Сергій Пашинський заявив, що це підстава для звернення до ГПУ. Сама Савченко не вважає себе винною і готова захищатися в суді, а колег звинувачує в піарі на її імені.

У центральній Італії сьогодні сталося два землетруси. Магнітуда першого землетрусу склала 5,3 -5,7. Його епіцентр був у комуні Монтереале регіону Абруццо на глибині 9,2 км. Землетрус відчувався в регіонах Лаціо та Марке, а також у Римі. За годину в тому ж регіоні були зафіксовані поштовхи магнітудою 5,4. Даних про потерпілих і руйнування не надходило.

Голова київської поліції Андрій Крищенко і керівник Шевченківського райуправління поліції Києва Герман Приступа попереджені про неповну посадову відповідність за фактом службового розслідування перестрілки в Княжичах. Покарали ще кількох офіцерів, які планували спецоперацію, що завершилася трагедією: семеро звільнені, усього дев'ятеро осіб отримали дисциплінарні стягнення.

Мер польського Перемишля Роберт Хома оголошений в Україні персоною нон грата. Учора його не пропустили на територію нашої країни прикордонники, як стверджував сам Хома, не пояснивши причини. Як з'ясувалося, Хомі заборонили в'їзд на 5 років у зв'язку з його участю в антиукраїнських заходах у Перемишлі та розпалюванням міжетнічної та міжнаціональної ворожнечі. Очевидно, СБУ не сподобався грудневий "Марш орлят", що проходив під протекторатом Хоми. На марші, зокрема, лунали гасла "Смерть українцям".

В Україні сьогодні згадують остарбайтерів – учасників примусових робіт у фашистській Німеччині. 75 років тому з Харкова виїхав перший потяг з остарбайтерами, а всього до 2,5 мільйонів українців були вивезені на примусові роботи. З нагоди пам'ятної дати в Україні сьогодні пройшла хвилина мовчання. Детальніше про долю остарбайтерів читайте тут.