112.ua

Парламент сьогодні ухвалив законопроект, який дозволяє судити екс-президента Януковича заочно, 3 націоналістичних партії підписали маніфест про спільні завдання, а Єврокомісія затвердила виділення Україні траншу в сумі 600 млн євро. Детальніше про ці та інші події цього дня - у традиційному огляді.

Верховна Рада прийняла у другому читанні і в цілому законопроект №5610 про внесення змін в Кримінально-процесуальний кодекс України. Він дозволить заочно судити екс-президента Віктора Януковича і дати хід ще низці справ. Генеральний прокурор Юрій Луценко зазначив, що якщо б депутати не проголосували за цей законопроект, то понад 800 справ заочного засудження, які перебувають на стадії досудового слідства ГПУ, були б закриті, а справи, які направлено до суду, не були б там розглянуті.

Три націоналістичні партії – ВО "Свобода", "Правий сектор" і "Національний корпус" підписали маніфест і вирішили діяти єдиним фронтом для досягнення загальних цілей. У Національному маніфесті зазначено, що його підписанти виступають за утворення Балто-Чорноморського Союзу, розрив дипломатичних відносин з РФ, повернення Україні ядерного статусу, закріплення права на вільне володіння зброєю, запровадження дієвої процедури імпічменту президента, створення єдиної помісної церкви з центром у Києві.

Європейський Союз і низка країн Азії заборонили ввезення птиці з України. Інформація стосується обмежень на ввезення птиці та продуктів птахівництва з України в Гонконг, Ємен, Ірак, Йорданію, Катар, Китай, Саудівську Аравію, Об'єднані Арабські Емірати.

Європейська комісія схвалила виділення Україні другого траншу макрофінансової допомоги в розмірі 600 млн євро; надходження коштів очікується в кінці березня.

Президент Петро Порошенко сьогодні ввів у дію два вчорашніх рішення РНБО: про заборону переміщення вантажів через лінію розмежування на Донбасі і про санкції проти банків з російським капіталом.

У Франції сьогодні відбулися відразу два НП: у паризький офіс МВФ прислали посилку, яка вибухнула й поранила одну людину, а в місті Грасс 17-річний підліток почав стріляти по людях, які перебували в ліцеї, і поранив 8 осіб. Поліція припускає, що є ще один підозрюваний і розшукує його.

На заводі "Запоріжкокс" стався вибух ємності з газом без горіння, унаслідок чого загинули чотири людини. Троє — на місці, одна — у кареті швидкої допомоги