112.ua

Президент-утікач Віктор Янукович піде під суд заочно - у цьому впевнені в ГПУ. Обвинувальний акт вже передали до суду, незважаючи на протести адвокатів екс-президента. Детальніше про інші новини цього дня - у традиційному огляді.

Україна і Туреччина підписали угоду про взаємні поїздки громадян за ID-картами. Воно передбачає, що громадяни України та Турецької Республіки, які користуються паспортами у формі картки (ID), що містить безконтактний електронний носій, матимуть можливість в'їжджати, виїжджати, прямувати транзитом та перебувати без віз на території Туреччини і України відповідно строком до 90 днів протягом 180 днів.

Рада ратифікувала угоду про запровадження зони вільної торгівлі з Канадою. На підтримку такого рішення виступили 272 народних депутатів. Верхня палата федерального парламенту Канади вже проголосувала за введення зони вільної торгівлі з Україною. Попереду - повторне погодження в профільному комітеті і фінальне голосування. Після цього угоду повинен підписати генерал-губернатор.

Військова прокуратура передала звинувачувальний акт у справі про держзраду Віктора Януковича до суду. Адвокати президента-втікача стверджують, що не існує підстав для здійснення заочного розслідування, позаяк генпрокуратура РФ повідомила про місцезнаходження Януковича українським колегам. Своєю чергою українська прокуратура заявляє, що адреса є фейковою. Генпрокурор Юрій Луценко підтвердив, що Янукович постане перед судом за заочною процедурою.

Вчора ввечері 43 учасників торгової блокади Донбасу затримали силовики, виявивши у них зброю і боєприпаси. У штабі блокади заявили про розгін редуту в Кривому Торці, а в СБУ заперечують це: кажуть, що просто затримали людей зі зброєю, а потім всіх відпустили. Вночі відбулися мітинги відразу в декількох містах, протестувальники навіть зайняли приміщення Волинської ОДА, а під будівлею СБУ у Вінниці палили шини. Вони вимагають відставки керівників МВС та СБУ та ухвалення закону про тимчасово окуповані території.

У Львові знову критична ситуація з вивезенням сміття: відходи не вивозять з 25% майданчиків вже протягом трьох тижнів. Комісія міськради ухвалила рішення повторно звернутися до Кабміну та Львівської ОДА з проханням врегулювати ситуацію з вивезенням відходів. Раніше Львову вже виділили ділянку для будівництва комплексу з переробки відходів, але міська влада заявила, що вона їм не підходить.