112.ua

Тиждень починається досить тривожно: на ТЕС не вистачає вугілля, команда Євробачення припиняє роботу над конкурсом, а за кордоном відразу кілька НП з жертвами. Детальніше про ці та інші події дня у традиційному огляді.

Через залізничну блокаду окупованого Донбасу Україна відчуває дефіцит вугілля-антрациту, його запасів на ТЕС вистачить приблизно на 40 діб. Це означає, що приблизно через 14-45 днів може настати енергетична криза. Щоб її уникнути, Кабміну пропонують ввести режим НС, який дозволить обмежити використання антрацитових блоків і збільшити кількість блоків, що спалюють вугілля марки "Г". Також може бути введено віялові відключення, які вже спостерігалися в Україні у 2014 році. Скликаний сьогодні антикризовий енергоштаб рекомендував Кабміну ввести НС, це рішення можуть ухвалити вже завтра.

У с. Чонгар біля кордону з окупованим Кримом вчора пізно ввечері стався конфлікт між кримськотатарською громадською організацією "Аскер", яка формує добровольчий батальйон, і військовими 34-го батальйону 57-ї бригади ЗСУ. Ситуація заплутана і не до кінця зрозуміла: кримськотатарські добровольці звинуватили військових у нападі на свою базу, а в оперативному командуванні "Південь" заявили, що напали саме на них, тому кримських татар довелося роззброїти. Також у "аскерівців" знайшли зброю, поліція відкрила провадження за ознаками частини 1 ст. 263 КК України - "Незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами або вибуховими речовинами". Зрештою, обидві сторони повідомили, що конфлікт залагоджено. Військові сказали, що це була "спільне недопрацювання". У кримськотатарському батальйоні нагадали, що час уже їх легалізувати, адже батальйон поки не входить ні до ЗСУ, ні до Нацгвардії. Тішить одне: обійшлося без жертв.

Відразу кілька трагедій за кордоном: у пакистанському місті Лахор під час мітингу фармацевтів стався потужний вибух. Загинули понад 10 осіб, понад 60 було поранено. У французьких Альпах зійшла лавина: жертвами стали щонайменше 4 людини. На Тайвані унаслідок аварії автобуса загинули 28 людей.

Україна подала позов проти Росії у Світову торговельну організацію (СОТ) через обмеження транзиту українських товарів в Казахстан і Киргизстан та попросила про створення групи експертів у рамках справи. Близько 79% експортних поставок з України в Казахстан і 95% у Киргизстан постраждали від обмежень та часткової заборони з боку Росії. Це вже другий позов України до Росії у СОТ: перший стосувався обмеження експорту вагонів.

Команда, яка працювала над організацією проведення Євробачення-2017 в Україні, заявила про припинення роботи над підготовкою та проведенням конкурсу. Команда організаторів заявила, що її позбавили повноважень, призначивши нового фактичного керівника конкурсу в Україні. При цьому нове керівництво звинувачують у непрозорих операціях, зриві термінів тендерів та бездіяльності. Однак не поспішайте панікувати, з конкурсом начебто все гаразд: вже завтра стартує продаж квитків на Євробачення.

У Лос-Анджелесі вручили престижну музичну премію "Греммі": відзначилася співачка Адель, яка була визнана найкращою у чотирьох категоріях: "Альбом року", "Пісня року", "Найкращий запис" і "Найкраще сольне виконання". Британський музикант Девід Боуї посмертно отримав 4 премії.