112.ua

У Чистий четвер парламент затвердив закон про енергоринок, Нацбанк знизив облікову ставку, а в Росії заявили про затримання "українського агента". Детальніше про ці та інші новини - у традиційному огляді.

Національний банк України знизив облікову ставку до 13%, а також дозволив репатріацію дивідендів за 2016 рік до 5 млн дол. у місяць. Крім того, регулятор переглянув прогноз зростання ВВП на 2017-2018 роки. У 2017 році зростання економіки сповільниться до 1,9%.

Верховна Рада прийняла законопроект №4493 про ринку електричної енергії. Закон передбачає впровадження нової моделі ринку, що включає низку сегментів: ринок двосторонніх договорів, ринок "на добу вперед", внутрішньодобовий ринок, балансуючий ринок і ринок допоміжних послуг. При реалізації закону передбачається дворічний перехідний період.

У Самарській області РФ затримали чоловіка, якого запідозрили у роботі на українську розвідку. Затриманим нібито є громадянин України 1990 року народження, який входить в агентуру підрозділу "Спецрезерв" Головного управління розвідки Міноборони України. За даними джерел російських ЗМІ, він буде депортований у так звану "ДНР". У Міноборони України заперечують причетність цієї людини до української розвідки.

У зоні АТО двоє військових загинули внаслідок необережного поводження зі зброєю, у Волинській області військовослужбовець помер після бійки, а у Вінниці – через вибух гранати. В останньому випадку постраждали ще троє молодих людей.

У Києві на час Євробачення заборонять продаж алкогольних і слабоалкогольних напоїв, окрім пива в пластиковій тарі. Обмеження передбачаються з 4 травня по 15 травня на території, прилеглій до "Євромістечку" (Хрещатик), та з 8 по 13 травня на території навколо Міжнародного виставкового центру.