Головні новини 12 жовтня: Резолюція ПАРЄ, Порошенко в гуртожитку та Гройсман-зварювальник

Усе важливе, що сталося сьогодні, читайте в нашій добірці

112.ua

ПАРЄ сьогодні влаштувала дебати щодо українського закону про освіту, президент Порошенко відвідав солдатський гуртожиток, а прем'єр Гройсман спробував себе в новій професії. Про ці та інші події четверга читайте в нашій традиційній добірці головних новин.

У Парламентській асамблеї Ради Європи другий день поспіль на порядку денному Україна. Сьогодні там відбулися дебати щодо закону про освіту, який нещодавно почав діяти в Україні. У ході дискусії доповідач від естонської делегації назвав документ нереалістичним, а представники Молдови заявили, що він відмовляє в ідентичності 250 тис. молдаван в Україні. Після обговорення парламентарії ухвалили резолюцію, в одному з пунктів якої закликали українську владу продумати "більш гнучку модель двомовної освіти".

Президент Петро Порошенко сьогодні відвідав Центральний спорткомплекс ЗСУ, заглянувши до майбутніх солдатських гуртожитків. Побаченим президент залишився задоволений, а ось вчорашніми затриманнями в Міноборони - ні. Порошенко заявив, що нікому не дозволить красти в армії, інакше "повідриває руки". Розслідування щодо заступника міністра Павловського, за словами президента, має бути здійснено швидко, за його підсумками чиновника потрібно покарати або зняти з нього звинувачення.

А прем'єр Володимир Гройсман сьогодні інспектує ремонт доріг у регіонах. І спілкується із пресою. Крім традиційних заяв про дороги, прем'єр пообіцяв, що грошей на субсидії вистачить усім, кому вони належать. Крім того, Гройсман сьогодні зголосився попрацювати зварювальником. Під час поїздки до Черкаської області голова уряду спочатку спостерігав за виконанням зварювальних робіт на мосту, а потім захотів спробувати себе в новому амплуа і попросив дати йому зварювальний апарат. Щоб повністю відчути себе на місці зварювальника, Гройсман накинув на себе робу і виконав кілька зварювальних з'єднань.

США заявили про намір покинути ЮНЕСКО. В оприлюдненій американським зовнішньополітичним відомством заяві зазначено, що США мають намір припинити своє членство в ЮНЕСКО і заснувати наглядову місію при організації. Рішення набуде чинності 31 грудня 2018 року.

Україна та ще чотири країни приєдналися до вересневого рішення Ради ЄС про продовження антиросійських санкцій. Також йдеться про Чорногорію, Албанію та Норвегію. Обмеження будуть діяти як мінімум до 15 березня.

У Києві почали підключати до опалення дитячі садки та лікарні. Про це сьогодні повідомило "Київенерго". Водночас дату підключення теплопостачання для інших об'єктів соціальної сфери столиці та бюджетних організацій та установ поки не визначено. Те саме стосується і житлових будинків. А столичні депутати сьогодні згадали про декомунізацію і перейменували 10 вулиць Києва, 39 же дали назви.

Такими були головні новини за сьогодні.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...