112.ua

Поки в соцмережах бурхливо обговорювали висловлювання музиканта Івана Дорна про Україну і РФ, Олександр Турчинов керував пусками ракет з власного кабінету, а мешканці Київської області штурмували електричку та блокували рух потягів. Все це відбувалося сьогодні, 12 квітня.

Український співак Іван Дорн потрапив у халепу через скандальне інтерв'ю для російського YouTube-каналу "вДудь". Співак відхрестився від допомоги українській армії, назвав відносини РФ і України "сваркою", а українців і росіян – братами. У соцмережах почали писати "R. I. P. Дорн", мовляв, для них уже такого українського співака не існує. Міністр культури Євген Нищук сказав, що деякі висловлювання Дорна в інтерв'ю неприпустимі.

Відразу два депутати піддалися нападам: у Херсоні свободівця Євгена Матковського побили двоє невідомих чоловіків, а в Луцьку голова райдержадміністрації атакував депутата райради. Поліція розслідує і той, і інший інцидент як легкі тілесні ушкодження.

Сьогодні вранці в Баришівському районі Київської області близько ста осіб перекрили рух на залізниці. Протестувальники вимагали збільшити кількість вагонів на електропоїзд, який рухається з Яготина до Києва В "Укрзалізниці" повідомили, що водії маршруток частково не вийшли в рейси, і всі пасажири пішли на залізничну станцію, намагаючись виїхати в годину пік приміським електропоїздом Яготин-Київ. Унаслідок надмірної кількості охочих сісти в поїзд, він не зміг вмістити всіх, обурені люди оточили поїзд, вийшли на колії, тим самим заблокувавши його рух приблизно на 3 години. Запізнилися 3 поїзди і 5 електричок. Поліція відкрила провадження.

Секретар РНБО Олександр Турчинов провів випробувальні ракетні пуски, не встаючи з-за робочого столу. Проводити такі операції дозволяє мобільний командний пункт, який отримав у своє розпорядження Головний ситуаційний центр України. Цей пункт оснащено системою захищеного конфіденційного аудіо- та відеозв'язку, безпілотниками і комплексною системою відеоспостереження, дозволяє забезпечувати оперативне управління як з Головного ситуаційного центру РНБО України, так і з будь-якого іншого захищеного центру.

Господарський суд Києва зобов'язав Київську міську раду скасувати заборону на продаж алкоголю в столиці в нічні години. Суд визнав заборону порушенням законодавства про захист економічної конкуренції та вимагає скасувати рішення від 22.09.2016 № 19/1023 "Про обмеження реалізації алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива у стаціонарних об'єктах торгівлі в м. Києві" з 23:00 до 10:00 години.