Головні новини 1 вересня: Посилення контролю на кордоні, обмеження продажу валюти "ПриватБанком" і відгомони європейського "яєчного скандалу"

Сьогодні, 1 вересня, у День знань, президент ввів у дію рішення РНБО про трьохетапний контроль на кордоні України та повною мірою набула чинності Угода про асоціацію з ЄС. Про ці та інші новини п'ятниці – у нашому традиційному зведенні

Сьогодні, 1 вересня, у День знань, президент ввів у дію рішення РНБО про трьохетапний контроль на кордоні України. З 1 січня 2018 року у громадян, що в'їжджають в Україну, в тому числі у росіян, збиратимуть біометричні дані. Крім того, протягом місяця Кабмін повинен підготувати зміни до законодавства щодо порядку реєстрації місця проживання або перебування в Україні росіян або іноземців, які в'їхали в Україну з території РФ, і внести Росію до списку країн міграційного ризику.

Сьогодні повною мірою набула чинності Угода про асоціацію між Україною та ЄС. Чиновники в ЄС назвали цей день святом для всього континенту.

"ПриватБанк" відсьогодні, 1 вересня, обмежив продаж іноземної валюти в онлайн-сервісі "Приват24". Призупинення пояснили вимогою законодавства здійснювати безготівкові валютно-обмінні операції виключно через міжбанк. Купівля валюти зараз можлива лише у відділенні "ПриватБанку". Однак банк розробляє новий функціонал сервісу онлайн-купівлі валюти, у зв'язку з чим тимчасово прийом заявок на цей вид операцій буде припинено". Таким чином, зараз валюту в "ПриватБанку" можна придбати тільки в касі банку, а після введення нового функціоналу (ніяких термінів поки немає), можна буде і в "Приват24", але тільки в робочі дні і тільки з 10:00 до 16:00. Також зараз можлива онлайн-конвертація гривні у валюту у разі переказу грошей за кордон.

У Держпродспоживслужбі сьогодні пояснили, як просуваються справи в Україні з фіпронілом, через який виник "яєчний скандал" в Європі. Вимоги українського законодавства щодо змісту фіпроніла в курячому м'ясі та яйцях відрізняються від європейських норм, через що реалізація продуктів птахівництва навіть у разі виявлення фіпроніла триватиме. Проте Держпродспоживслужба заборонила поставки продукції птахівництва з Нідерландів, Бельгії, Німеччини і Франції. Відзначається також, що в 2017 року Україна не імпортувала яйця з Європи, а у вітчизняних господарствах фіпроніл у птахівництві не використовують.

І сьогодні вперше за парти сіли понад 400 тис. першокласників.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...