Генпрокуратура склала повідомлення про підозру Поклонській у переслідуванні Сенцова

Її звинувачують у незаконному позбавленні волі людини та створенні злочинної організації

"РИА Новости"

Генеральна прокуратура склала повідомлення про підозру депутату Державної Думи Росії, колишньому "прокурору Криму" Наталії Поклонській у переслідуванні українського режисера Олега Сенцова. Про це йдеться в повідомленні Генпрокуратури.

Поклонська та заступник голови Київського районного суду Сімферополя Діденко підозрюються у скоєнні злочинів за ч. 3 ст. 146 ("Незаконне позбавлення волі або викрадення людини") та ч. 1 ст. 255 ("Створення злочинної організації") КК України.

"У кримінальному провадженні за фактами незаконного позбавлення волі громадян України Сенцова, а також Олександра Кольченка, Олексія Чирнія, Геннадія Афанасьєва, процесуальне керівництво в якому здійснюється Генеральною прокуратурою, зібрано докази, достатні для повідомлення про підозру зазначеним особам", - заявили у відомстві.

Новини за темою: Поклонська брала участь в арешті Сенцова,  – адвокат

Так, Поклонська після вступу до ОЗУ, створеного посадовими особами органів влади РФ, метою діяльності якого була зміна меж території України, організувала незаконне переслідування громадян України, які відстоювали суверенітет і територіальну цілісність України, особисто взяла участь у судовому засіданні та підтримала клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою Сенцову, Кольченку, Чирнію, Афанасьєву, а Діденко вибрав ці запобіжні заходи.

"Водночас за нормами ч. 2 ст. 9 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їхня діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені в порядку, не передбаченому законом", - зазначили в Генпрокуратурі. 

Новини за темою: Поклонська написала звернення до Генпрокуратури

Відповідно до приписів ч. 3 цієї статті, будь-який акт (рішення, документ), виданий органами та/або особами, передбаченими ч. 2 цієї статті, є недійсним і не створює правових наслідків. Крім цього, зазначені дії Поклонська і Діденко вчинили всупереч нормам міжнародного права.

"У кримінальному провадженні триває збір доказів для оголошення підозр іншим особам, причетним до незаконного позбавлення волі та тортур громадян України на тимчасово окупованих територіях", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, що раніше прокуратура Криму склала повідомлення про підозру Поклонській у військових злочинах проти України.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів