"Газпром" заявляє, що вже звернувся до арбітражу для розірвання контрактів із "Нафтогазом"

"Нову справу у Стокгольмському арбітражі за цим позовом "Газпрому" абсолютно точно розглядатиме інший склад арбітрів", - заявив Медведєв

Liga.net
Російський "Газпром" заявив, що починає процедуру розірвання контрактів на постачання й транзит газу з НАК "Нафтогаз України". Про це повідомляє "Интерфакс" із посиланням на заступника голови правління "Газпрому" Олександра Медведєва.

"Ми розпочали процедуру розірвання контрактів із НАК "Нафтогаз України". І нову справу у Стокгольмському арбітражі за цим позовом "Газпрому" абсолютно точно розглядатиме інший склад арбітрів", - заявив Медведєв.

Новини за темою: Глава "Нафтогазу" розповів, які регіони "прикрутили" більше за всіх

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" за позовом до "Газпрому". "Нафтогаз" домігся компенсації в сумі 4,63 млрд дол. за недопостачання "Газпромом" узгоджених обсягів газу для транзиту. Також "Газпром" має сплатити 2,56 млрд дол. на користь "Нафтогазу". За заборгованість будуть нараховувати відсотки - 526 тис. дол. на день, починаючи з 1 березня.

Однак "Газпром" не згоден із рішенням Стокгольмського арбітражу виплатити компенсацію "Нафтогазу".

Нагадаємо, 1 березня в "Газпромі" повідомили, що "Нафтогаз України" здійснив попередню оплату для відновлення постачань російського газу з березня. Водночас "Газпром" повернув гроші, заявивши, що це пов'язано з відсутністю узгодженого додаткового договору з чинним контрактом. У "Нафтогазі" назвали відмову "Газпрому" від постачання газу порушенням договору та невиконанням рішення арбітражу.

А вже 2 березня НАК закликав українців знизити температуру в приміщеннях на 1-2 градуси для економії споживання газу.

Своєю чергою Володимир Гройсман сподівається, що ситуація з газом буде введена в штатний режим 6 березня.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів