"Газпром" заявив, що подав апеляцію на рішення Стокгольмського арбітражу

Компанія збирається подати апеляцію у справі про транзит до кінця березня

Liga.net

Російський "Газпром" заявив, що подав апеляцію на рішення Стокгольмського арбітражу у справі про постачання газу, за розглядом про транзит апеляцію буде подано до кінця березня 2018 року. Про це заявив заступник голови правління компанії Олександр Медведєв, передає "Інтерфакс".

"Газпром" вчора також направив до "Нафтогазу України" повідомлення про початок процедури розірвання чинних контрактів на постачання і транзит газу. Ми діємо точно відповідно до передбаченої контрактами процедури їх розірвання", - заявив він.

У свою чергу в НАК "Нафтогаз України" повідомили, що апеляція може подаватися виключно по процедурних моментах, а не по суті рішення Стокгольмського арбітражу.

"У" Газпрому "є 90 днів на подачу апеляції по процедурних моментів. Рішення арбітражу в цей час залишається в силі." Газпром ", як і раніше, винен" Нафтогазу 2,56 млрд дол., на які нараховується близько 0,5 млн дол. відсотків щодня ", - відзначили в прес-службі НАК.

Як повідомлялося, 28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" за позовом до "Газпрому". "Нафтогаз" домігся компенсації в сумі 4,63 млрд дол. за недопостачання "Газпромом" узгоджених обсягів газу для транзиту. Також "Газпром" повинен сплатити 2,56 млрд дол. на користь "Нафтогазу". За заборгованість будуть нараховувати відсотки - 526 тис. дол. на день, починаючи з 1 березня.

"Газпром" після рішення Стокгольмського арбітражу не на свою користь заявив про ініціювання розірвання контрактів на постачання і транзит газу з НАК "Нафтогаз України".

У той же час "Нафтогаз" вимагає у "Газпрому" компенсувати 34% переплати за екстрену закупівлю газу в Європи за період, коли російська компанія знизила тиск під час транзиту газу.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів