ФСБ РФ: Українських моряків не можна вважати військовополоненими

У ФСБ РФ стверджують, що моряки в ході затримання не отримували "прямих кульових поранень", а отримали осколкові поранення при пошкодженні катера

AFP

Захоплених в Керченській протоці українських моряків не можна вважати військовополоненими, оскільки Росія і Україна не перебувають у стані війни. Про це на брифінгу повідомив начальник слідчого управління ФСБ РФ Михайло Шишов, повідомляє "Інтерфакс".

"Зазначені українські громадяни обвинувачуються у вчиненні кримінального злочину і згідно з Конвенцією про поводження з військовополоненими, підписаною в Женеві 12 серпня 1949 року, не можуть вважатися військовополоненими, оскільки Російська Федерація і Україна не знаходяться в стані військового конфлікту або війни", - заявив він.

Шишов додав, що розслідування кримінальної справи "про незаконне перетинання державного кордону" відносно 24 українських моряків передано до центрального апарату ФСБ.

Нагадаємо, в кінці листопада Росія захопила українські кораблі та військовослужбовців ВМС ЗС України, які прямували з порту Одеси в порт Маріуполя через Керченську протоку. Захоплених моряків "суд" окупованого Криму заарештував на 2 місяці.

У ФСБ заявили, що кораблі ВМС України 25 листопада могли загрожувати Кримському мосту.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів