Філарет підтвердив зняття з нього анафеми

Також повідомляється про визнання України канонічною територією Константинопольського патріархату

Патріарх Філарет  Zuma Press

Патріарх УПЦ КП Філарет підтвердив інформацію про зняття з нього анафеми і заявив про визнання України канонічною територією Константинопольського патріархату. Про це Філарет заявив під час брифінгу, трансляцію вів телеканал "Прямий". 

"Я неодноразово звертався, щоб анафему визнали недійсною… Священний Синод відновив мою діяльність та діяльність єпископів", - зазначив Філарет.

Він підкреслив, що зняття анафеми дозволить об'єднатися з іншими українськими церквами. Також наголошується, що всі таїнства, які проводилися УПЦ КП, визнаються дійсними.

Наголошується, що томос Україна зможе отримати після об'єднання УПЦ КП з іншими єпархіями. За словами Філарета, процес об'єднання буде швидким, а найближчим часом буде скликано Архієрейський собор.

"Томос про автокефалію української церкви ми отримаємо від Вселенського патріарха. Тому що Архієрейський собор прийняв постанову, в якій сказано, що Україна є канонічною територією Константинопольського патріархату. Найближчим часом ми об'єднаємося і отримаємо томос про автокефалію української церкви", – зазначив Філарет.

Нагадаємо, що після здобуття Україною незалежності в 1991 році Філарет виступив поборником відновлення української церковної самостійності, в 1992 році прийняв участь у відновленні автокефалії Української православної церкви Київського патріархату. На архієрейському соборі РПЦ 11 червня 1992 року РПЦ позбавила Філарета всіх ступенів священства.

У 1997 році РПЦ оголосила анафему Філарету, зокрема з політичних мотивів.

У травні 2018 року патріарх Філарет заявив, що після надання томосу не піде на спокій і готовий очолити помісну православну церкву. Своє рішення він мотивує тим, що має завершити розпочату роботу.

У 1993 році Макарій залишив Російську православну церкву і перейшов до УАПЦ.

4 червня 2015 року Помісним собором Української автокефальної православної церкви Макарій був обраний предстоятелем Української автокефальної православної церкви з титулом митрополита Київського та всієї України.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів