Фейгін: Захист Савченко завтра почне оформляти пакет документів щодо її статусу військовополоненої

"Де-факто, з цього моменту, слідство зобов'язане припинити всі слідчі дії по відношенню до Надії Вікторівні Савченко", - заявив він

112.ua
Захист української льотчиці Надії Савченко завтра з починає оформляти пакет документів щодо статусу військовополоненої. Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" заявив адвокат льотчиці Марк Фейгін.

"Останні 2 тижні я з моїми колегами серйозно займався питанням дослідження, питанням дії Женевської конвенції 49 року, у відношенні Надії Вікторівни Савченко, відповідних протоколів Женевської конвенції. Виразно можна сказати, що Надія Вікторівна Савченко не підлягає кримінальній відповідальності і як військовополонена, оскільки її статус військовополоненої виник з моменту її потрапляння в полон 17 червня 2014 року і від того, що її викрали і перемістили, як це вважає Росія, добровільно чи вона потрапила на територію Росії, її статус не змінився. Вона підлягає негайній передачі Україні", - розповів він.

Новини за темою:

"Завтра ми починаємо оформляти весь пакет документів за статусом військовополоненої. Це будуть клопотання, звернення до суду і т. д. тобто де-факто, з цього моменту, слідство зобов'язане припинити всі слідчі дії по відношенню до Надії Вікторівні Савченко, вони будуть просто незаконні", - зазначив Фейгін.

На своїй сторінці в мікроблозі Фейгін раніше написав, що захист Савченко має намір поставити ультиматум слідству.

Також він розповів, що наступне засідання по справі Савченко пройде в понеділок, 15 грудня.

"Буде розглядатися наша скарга на продовження арешту в Московському міському суді в 12 годин. І в цей же день, в Басманному суді буде розглядатися наша нова скарга з приводу однієї з експертиз, яку подавав один з моїх колег Новіков, і ця скарга буде розглядатися теж в Басманному суді", - додав Фейгін.

Нагадаємо, українська льотчиця Надія Савченко знаходиться під арештом в РФ, де її звинувачують у загибелі двох російських журналістів. В Україні її вважають політв'язнем. Савченко була обрана народним депутатом Верховної Ради 8-го скликання за списком ВО "Батьківщина". Раніше адвокат льотчиці Марк Фейгін повідомив, що вона планує пропонувати законопроекти прямо з в'язниці.

Новини за темою:

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів